Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

Dodano: 14.09.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

O przebudowę tego skrzyżowania apelowali do prezydenta Rzeszowa mieszkańcy os. Mieszka I. Wskazywali, że ze względu na brak sygnalizacji świetlnej bardzo ciężko skręcić w lewo z ul. Mieszka I w ul. Lwowską.

Zakres prac, oprócz wspomnianej już budowy świateł, obejmie także zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowę ul. Mieszka I na długości 120 m, w tym budowę chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Częścią tego zadania będzie także: przebudowa ok. 270-metrowego odcinka ul. Lwowskiej, na którym powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, przebudowa istniejących zatok autobusowych oraz sieci podziemnych.

Przebudowa skrzyżowania zakończy się latem przyszłego roku. Jej koszt to ponad 5,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Rzeszów

Znamy wyrok w sprawie pomnika na Placu Ofiar Getta

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał decyzję w sprawie skargi rzeszowskiego Ratusza.

Rzeszów

PiS ponownie w sprawie całorocznej wypożyczalni. Tym razem projekt uchwały uwzględnia hulajnogi

RZESZÓW. Tym razem projekt uchwały uwzględnia również skutery i hulajnogi elektryczne i trzyletnią umowę.

Rzeszów

W przyszłym tygodniu pojedziemy łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską?

RZESZÓW. Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości.

Rzeszów

W Nowym Jorku zaprezentowano motocykl Harley-Davidson promujący Rzeszów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Premiera motocykla odbyła się 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto ProtoLab. Znalazła się tam m.in. pracownia wirtualnej rzeczywistości

RZESZÓW. ProtoLab to przestrzeń dla rozwoju innowacji, ciekawych pomysłów i idei.

Rzeszów

Ruszyła internetowa rekrutacja do szkół średnich w Rzeszowie

RZESZÓW. Rejestracja kandydatów potrwa do 19 czerwca 2019 r.

Reklama