Rzeszów - Poniedziałek, 26.05.2025
Reklama

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Znamy statystyki zdawalności egzaminów państwowych na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie (dane za 2019 rok). Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1% kursantów.

Zgodnie z opublikowanymi danymi WORD-u w Rzeszowie, najmniejsza zdawalność egzaminu praktycznego przypada w okresie zimowym. Statystyka pokazuje, że w styczniu, lutym, marcu i grudniu 42% kursantów zdawało egzamin praktyczny i 59% egzamin teoretyczny. Dodajmy, że w ww. okresie nie odbywają się egzaminy na kat. ADM, A1, A2 i A, przez co ogólny współczynnik nieznacznie spada.

W kolejnych miesiącach (licząc od kwietnia do lipca), współczynnik zdawalności egzaminów praktycznych wzrasta maksymalnie do poziomu 48% (praktyka). W kwietniu spośród 62% kursantów, którzy pozytywnie zaliczyli teorię, egzamin praktyczny zdało 45%; w maju mamy do czynienia ze zmniejszeniem zdanych egzaminów teoretycznych do poziomu 58% i wzrostem zdawalności egzaminu praktycznego – 46%. Czerwiec w porównaniu z majem ma takie same wyniki, jeżeli chodzi o praktykę, z tym, że do 61% wzrastał wtedy wynik w teorii. Natomiast dane za lipiec pokazują, że z pozytywnym wynikiem w teorii, egzamin zakończyło 63% osób, spośród których 48% zdało praktykę.
Reklama
5% spadek zdawalności egzaminów praktycznym (względem lipca) zanotowano w sierpniu, przy 62% poziomie zdawalności egzaminu teoretycznego. We wrześniu pozytywnym wynikiem egzaminu praktycznego mogło się cieszyć 46% kursantów (60% z teorii), zaś w październiku (teoria: 59%) i listopadzie (teoria: 60%) suma zdawalności praktyki spadła do 44%.

Średnia zdawalność w 2019 roku egzaminów teoretycznych, zdawanych w WORD Rzeszów, wyniosła 60%. Pozytywnym wynikiem zakończyło się łącznie 44,1% egzaminów praktycznych.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Reklama