Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

Dodano: 11.10.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Do wydarzeń, do których nawiązuje oświadczenie Stali Rzeszów doszło podczas meczów rozgrywanych w ramach ligi juniora młodszego. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

„Stal Rzeszów stanowczo potępia toksyczne i oburzające rasistowskie zachowania kibiców klubu Resovia Rzeszów oraz trenera jednego z podkarpackich klubów wobec naszego 14-letniego zawodnika” – czytamy w oświadczeniu.

Do incydentów doszło podczas rozgrywek B1 Junior Młodszy "gr. A" Grupa 1. Czarnoskóry 14-latek Wesley Omuru, zdaniem klubu Stal Rzeszów, był wielokrotnie obiektem wulgarnych i rasistowskich zwrotów. Jedną z takich sytuacji pokazuje film, jaki znajdziemy NA TEJ STRONIE.

„Jesteśmy przerażeni tym, co spotyka naszego zawodnika Wesleya Omuru ze strony niektórych osób, (w tym rodziców pojawiających się w roli kibiców na meczach juniorów Resovii Rzeszów i trenera klubu z Dębicy)” –  ocenia Stal Rzeszów.
Reklama
Zdarzenia o jakich mowa powyżej potwierdzają również wyciągi ze sprawozdania sędziego:

Po meczu z Resovią Rzeszów: „W trakcie meczu zawodnik drużyny Stali Rzeszów nr 53 Omuru Wesley został zwyzywany i schodził z boiska z płaczem (…) Względem zawodnika zostały wypowiedziane słowa o charakterze rasistowskim”.
Po meczu z DAP Dębica: „W 92 min. meczu trener drużyny gości krzyknął, w sytuacji, w której był spalony: „spalił czarny” (…) Trener tłumaczył się, że nie chciał obrazić zawodnika, a słowa mu się wymsknęły. Po meczy przeprosił zawodnika”. 

Zgodnie z postanowieniem, jakie zawiera oświadczenie, pracownicy ochrony będą podczas nadchodzących gier bacznie obserwować, czy nie dochodzi do podobnych sytuacji: „Nasi pracownicy ochrony będą czujni podczas nadchodzących gier, aby upewnić się, że każdy, kto spróbuje powtórzyć tego typu gesty, czy zachowania, zostanie poważnie potraktowany”.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2026 w Rzeszowie. Znamy szczegóły

RZESZÓW. Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2026 r. przejdzie ulicami Rzeszowa. Od 3 lat organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczne...

Rzeszów

Świąteczny Autobus na ulicach Rzeszowa. Sprawdź styczniowy rozkład jazdy

RZESZÓW. Jeszcze do połowy stycznia po ulicach Rzeszowa będzie kursował udekorowany świątecznie autobus komunikacji miejskiej. Możecie go spotkać na różnych liniach. Szczegółowy rozkład jazdy na najbliższe tygodnie znajdziecie poniżej.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Suzuki wbiło się w elewację budynku, 2 osoby w szpitalu

RZESZÓW. 51-letni kierowca Suzuki, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w elewację budynku, a następnie potrącił idące chodnikiem kobiety. Obydwie poszkodowane trafiły do szpitala.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie w rozkładach jazdy dwóch linii autobusowych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. Sprawdź, jak będą kursowały autobusy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa ważnej drogi w południowo-wschodniej części miasta. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie łącznika ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Postępują prace na budowie strategicznej inwestycji na lotnisku w Jasionce [ZDJĘCIA]

RZESZÓW/JASIONKA. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka trwają prace związane z realizacją II etapu budowy równoległej drogi kołowania oraz infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2026 roku. - Prowadzone prace nie...

Rzeszów

Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Kolejny ważny etap budowy ponad 2-kilometrowego tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica został zakończony. Wykonawca inwestycji zamontował ostatni betonowy segment wewnętrznej obudowy tunelu.

Reklama