Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

Dodano: 11.10.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Do wydarzeń, do których nawiązuje oświadczenie Stali Rzeszów doszło podczas meczów rozgrywanych w ramach ligi juniora młodszego. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

„Stal Rzeszów stanowczo potępia toksyczne i oburzające rasistowskie zachowania kibiców klubu Resovia Rzeszów oraz trenera jednego z podkarpackich klubów wobec naszego 14-letniego zawodnika” – czytamy w oświadczeniu.

Do incydentów doszło podczas rozgrywek B1 Junior Młodszy "gr. A" Grupa 1. Czarnoskóry 14-latek Wesley Omuru, zdaniem klubu Stal Rzeszów, był wielokrotnie obiektem wulgarnych i rasistowskich zwrotów. Jedną z takich sytuacji pokazuje film, jaki znajdziemy NA TEJ STRONIE.

„Jesteśmy przerażeni tym, co spotyka naszego zawodnika Wesleya Omuru ze strony niektórych osób, (w tym rodziców pojawiających się w roli kibiców na meczach juniorów Resovii Rzeszów i trenera klubu z Dębicy)” –  ocenia Stal Rzeszów.
Reklama
Zdarzenia o jakich mowa powyżej potwierdzają również wyciągi ze sprawozdania sędziego:

Po meczu z Resovią Rzeszów: „W trakcie meczu zawodnik drużyny Stali Rzeszów nr 53 Omuru Wesley został zwyzywany i schodził z boiska z płaczem (…) Względem zawodnika zostały wypowiedziane słowa o charakterze rasistowskim”.
Po meczu z DAP Dębica: „W 92 min. meczu trener drużyny gości krzyknął, w sytuacji, w której był spalony: „spalił czarny” (…) Trener tłumaczył się, że nie chciał obrazić zawodnika, a słowa mu się wymsknęły. Po meczy przeprosił zawodnika”. 

Zgodnie z postanowieniem, jakie zawiera oświadczenie, pracownicy ochrony będą podczas nadchodzących gier bacznie obserwować, czy nie dochodzi do podobnych sytuacji: „Nasi pracownicy ochrony będą czujni podczas nadchodzących gier, aby upewnić się, że każdy, kto spróbuje powtórzyć tego typu gesty, czy zachowania, zostanie poważnie potraktowany”.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Promocyjne ceny biletów na grudniowe mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Bilety na oba mecze będą dostępne w cenie 10 zł.

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Reklama