Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Stobierna: wybuch w garażu, w środku arsenał z dwóch wojen światowych

Dodano: 23.06.2026 r. / Redakcja

Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuchy w Stobiernej / fot. KMP w Rzeszowie

STOBIERNA. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątek w Stobiernej. Na jednej z posesji, w wolnostojącym garażu, doszło do wybuchu. Poważnie ranny został 52-letni mieszkaniec posesji, którego w stanie bezpośredniego zagrożenia życia przetransportowano do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Według wstępnych ustaleń przyczyną eksplozji były przechowywane w garażu niewybuchy.

Dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu w piątek, po godz. 16.30. Ze wstępnych informacji wynikało, że w wolnostojącym garażu na jednej z posesji w Stobiernej doszło do wybuchu, w wyniku którego ucierpiał właściciel.

Wezwani funkcjonariusze wstępnie ustalili, że przyczyną eksplozji najprawdopodobniej były przechowywane w garażu niewybuchy. Potwierdzili to policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, którzy ujawnili w pomieszczeniu m.in. spalone łuski.

Na miejsce skierowano również policjantów z sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Po sprawdzeniu terenu ujawnili oni kilkadziesiąt różnych pocisków artyleryjskich z zapalnikami, pochodzących z okresu I i II wojny światowej.

Reklama

Następnie do pracy przystąpili śledczy, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zabezpieczone niewybuchy policyjni kontrterroryści przewieźli do miejsca neutralizacji.

Policja przypomina, że niewybuchy i niewypały — mimo upływu lat — wciąż stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia. W razie ich znalezienia pod żadnym pozorem nie wolno ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy niezwłocznie oddalić się w bezpieczne miejsce i powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

RZESZÓW. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Rzeszów

Powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW, POLSKA. Na realizację programu w bieżącym roku przeznaczono 50 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

NFZ zaprasza do Podkarpacia na zabiegi usunięcia zaćmy. Kuszą krótkimi terminami oczekiwania

RZESZÓW. Średni czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy wynosi 45 dni.

Rzeszów

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

RZESZÓW. W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów.

Rzeszów

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”.

Rzeszów

PKS poszukuje przewoźnika do obsługi 39 linii komunikacyjnych

RZESZÓW. W przetargu mowa również o co najmniej 30 autobusach, które musi posiadać zwycięzca konkursu.

Reklama