Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

Dodano: 23.05.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

W ramach inwestycji, powstanie 140 metrowy fragment ulicy Wyspiańskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wołyńską w kierunku ul. Strzyżowskiej. Jezdnia będzie miała dwa pasy, po 3,5 metra. Powstanie również ścieżka rowerowa oraz chodnik dla pieszych po obu stronach ulicy.

Częścią tego zadania będzie również budowa kanalizacji deszczowej oraz budowa oświetlenia ulicznego wraz z kanałem technologicznym. Wykonawca przebuduje także urządzenia infrastruktury technicznej kolidujące z niniejszą inwestycją.

Inwestycja o wartości 2,6 mln zł ma być gotowa pod koniec bieżącego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa wiaduktu na ul. Batorego rozpoczęta. Potrwa ok. 13 miesięcy

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy, ponad 3-krotnie szerszy obiekt.

Rzeszów

Rada Miasta i mieszkańcy Nowego Jorku docenili prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc otrzymał dyplom uznania od członka Rady Miasta Nowego Jorku.

Rzeszów

Za nami pokazy na 100-lecie Aeroklubu Polskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tysiące miłośników lotnictwa miało okazję oglądać podniebne akrobację na 100-lecie Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

RZESZÓW. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł.

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Reklama