Rzeszów - Wtorek, 07.04.2026
Reklama

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

Dodano: 02.11.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

W weekend w Rzeszowie nie było tłumów ludzi, okrzyków, transparentów czy blokady dróg – jednak wbrew pozorom protest trwał, ale w nieco innej formie. W sobotę i w niedzielę protestujący w sposób symboliczny wyrażali swój sprzeciw wobec orzeczeniu TK ws. aborcji.

Organizatorzy weekendowej akcji zachęcali do zapalenia zniczy oraz przynoszenia chryzantem pod Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Znicze oraz kwiaty pojawiły się również pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Dziś jednak protest odbędzie się w tradycyjnej formie. Spotkanie przeciwników orzeczenia TK odbędzie się o godz. 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Podobnie jak w dniach poprzednich, zmotoryzowani będą robili „kółeczka”  pomiędzy rondem Dmowskiego, a rondem Pakosława, natomiast piesi będą protestować pod pomnikiem, a następnie przemaszerują ulicami Rzeszowa.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Rzeszów

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

RZESZÓW. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Rzeszów

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami.

Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Reklama