Rzeszów - Sobota, 14.02.2026
Reklama

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

Dodano: 30.10.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku. W przyszłości do budynku przy ul. Targowej 1 zostaną przeniesione wszystkie wydziału, które aktualnie wynajmują pomieszczenia.

Zmiana siedziby Straży Miejskiej wiąże się z dwoma faktami. Pierwsze z nich dotyczy zmiany przeznaczenia obiektu przy ul. Ofiar Katynia, gdzie dotychczas znajdowała się Komenda Straży Miejskiej.

„W budynku na Ofiar Katynia będzie Środowiskowy Dom Samopomocy dla trudnej młodzieży. Dostaliśmy na to dofinansowanie” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Drugi fakt dotyczy samego 10-piętrowca przy ul. Targowej 1, który od jakiegoś czasu jest we własności Miasta Rzeszowa, które odkupiło budynek od Samorządu Województwa Podkarpackiego za działkę przy ul. Szpitalnej, gdzie ma powstać szpital.

Co więcej w budynku miasto zapowiada remont sześciu kondygnacji oraz przeniesienie tam kolejne wydziału, które dotychczas swoje siedziby zmuszone były wynajmować. Remont ma zostać zakończony w czerwcu.

„Od dzisiaj [30 października – przyp. red.] Straż Miejska przechodzi na ul. Targową 1. Zajmuje parter i pierwsze piętro” – dodaje Maciej Chłodnicki.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 18-latek na hulajnodze potrącony przez samochód

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa, przejeżdżający na hulajnodze przez przejście dla pieszych, został potrącony przez samochód osobowy. Młody mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

Ponad 900 kierowców dmuchało w alkomaty. Podsumowanie „Trzeźwego poranka” w Rzeszowie

RZESZÓW. Od godzin wczesnoporannych, policjanci rzeszowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Ujawniono trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

Rzeszów

IKEA wprowadza w Rzeszowie możliwość zakupu wybranych produktów „od ręki”

RZESZÓW. Rzeszowskie Studio IKEA wprowadza wyczekiwaną od dawna przez klientów, możliwość zrobienia drobnych zakupów na miejscu. W ofercie dostępne są m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz szwedzkie przysmaki.

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Reklama