Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Strażacy z OSP Drabinianka mają nowy wóz

Dodano: /

Zdjęcie wozu strażackiego OSP Rzeszów - Drabinianka / fot. UM Rzeszowa
Zdjęcie wozu strażackiego OSP Rzeszów - Drabinianka / fot. UM Rzeszowa

RZESZÓW. 379 tys. zł kosztował nowy wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance. Nowoczesny pojazd został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy pojazd to lekki samochód pożarniczy marki Volkswagen Crafter. Został wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Na jego pokładzie znalazł się m.in. wodno-pianowy agregat wysokociśnieniowy, wyciągarka elektryczna oraz pneumatyczny, teleskopowy maszt oświetleniowy. Dodatkowo, samochód został doposażony w m.in. latarki taktyczne oraz nowoczesne urządzenia łączności za kwotę 20 tysięcy złotych. Środki te pochodziły również z puli Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy Crafter to kolejny pojazd na stanie jednostki OSP Rzeszów-Drabinianka. Wcześniej strażacy dysponowali już średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Volvo, lekkim Fordem Transitem oraz quadem, który niedawno trafił do służby. Powiększenie floty znacząco zwiększa możliwości operacyjne jednostki, która z roku na rok staje się coraz lepiej przygotowana do reagowania na różnorodne zagrożenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na rzeszowskim zalewie powstaje specjalna barka lęgowa dla ptaków

RZESZÓW. W lutym zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Teraz wykonawca rozpoczął działania mające na celu wsparcie ptactwa.

Rzeszów

Pożar domu w Dylągowej. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny

60-letni mężczyzna zginął w pożarze domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Dylągowej, w powiecie rzeszowskim. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

W nowych podstrefach strefy płatnego parkowania będzie 87 parkometrów

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która dostarczy 87 nowych parkometrów. Znajdą się na os. Grota-Roweckiego oraz 1000-lecia.

Rzeszów

Ulice Rycerską czeka remont

RZESZÓW. Miasto znalazło wykonawcę dla remontu ul. Rycerskiej. Droga powinna zostać wyremontowana w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Rzeszów

Sesja Rady Miasta bez udziału publiczności

RZESZÓW. Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się na zmienionych zasadach. Media zostały poproszone o śledzenie jej przebiegu w Internecie.

Rzeszów

Miejski Zarząd Żłobków zamyka się przed petentami

RZESZÓW. Miejski Zarząd Żłobków nie obsługuje rekrutacji metodą face to face. Petenci są zobligowani do wybrania drogi elektronicznej.

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Reklama