Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Strażacy z OSP Pogwizdów Nowy otrzymają nowy pojazd

Dodano: 22.04.2024 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Pogwizdów Nowy w Rzeszowie otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. - Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na zakup samochodu dla strażaków ochronników z osiedla Pogwizdów Nowy w tegorocznym budżecie miasta początkowo było 400 tys. zł. Były to pieniądze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W styczniu tego roku strażacy z OSP zwrócili się z prośbą do prezydenta Konrada Fijołka o zwiększenie środków. Dołożonych zostało wtedy dodatkowe 200 tys. zł. W piątek, 19 kwietnia, wojewoda podkarpacki – Teresa Kubas-Hil przekazała informację o tym, że Rzeszów  otrzyma z budżetu państwa dodatkowe 600 tys. zł z przeznaczeniem na wóz dla OSP Pogwizdów Nowy.

- Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Podkarpacia to niezwykle ważny aspekt mojej działalności jako wojewody podkarpackiego. Wczoraj przekazałam  informację na temat dobiegających końca pracach związanych z uruchomieniem drugiego w Rzeszowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu MSWiA a dziś mam kolejną znakomitą wiadomość - mówiła Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki. - MSWiA właśnie przekazało na moje ręce informację, że zostały przyznane pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia. 
Reklama
W sumie dla województwa podkarpackiego przeznaczono prawie 6 mln. W tej kwocie jest 600 tys. zł dla OSP Pogwizdów Nowy.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa dziękował za wsparcie, bo nowy wóz był marzeniem strażaków. Przypomniał, że starali się o fundusze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. - Bardzo się cieszę z tej dotacji w wysokości 600 tys. zł, gdyż drugie tyle już mamy. Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – zapowiedział prezydent Rzeszowa.    

Prezydent szczególnie dziękował obecnemu na konferencji Zdzisławowi Kędziorowi, radnemu z osiedla Pogwizdów Nowy. - Prawie co tydzień był u mnie i przypominał: nowy wóz.   
Stanisław Wota, prezes OSP Rzeszów Pogwizdów Nowy mówił, że zależy im na samochodzie średnim, miejskim. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w staraniach o ten wóz – dziękował Wota.

 
Źródło: Informacja prasowa UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Staromieście powstanie duży teren wypoczynkowo-rekreacyjny [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. „To będzie jedna z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie Rzeszowa” – tak prezydent miasta Konrad Fijołek mówi o nowej, zielonej przestrzeni miejskiej, która powstanie w rejonie ulic Lubicz i...

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy grają z WOŚP

RZESZÓW. „Gasimy ogień, rozpalamy serca” pod takim hasłem w tym roku strażacy z całej Polski grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wystawił trzy aukcje dla WOŚP

RZESZÓW. Wylicytować można m.in. żużlowy dzień z prezydentem Fijołkiem czy piłkę z autografem legendy polskiego futbolu.

Rzeszów

Bezpieczne ferie. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. na parkingu przy hali Podpromie działał będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą sprawdzali pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowe wycieczki.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze w 2024 r. spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Ile zapłacimy za parking podziemny przy dworcu PKP? Jest regulamin

RZESZÓW. Rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę dotyczącą regulaminu, jaki będzie obowiązywał w parkingu podziemnym Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Postój za pierwsze 15 minut będzie bezpłatny.

Rzeszów

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze...

Rzeszów

Obok lotniska w Jasionce powstanie stacja benzynowa

RZESZÓW / JASIONKA. Orlen wybuduje stację benzynową w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ruszyły już pierwsze prace projektowe. Inwestycja ma być gotowa w II poł. 2025 roku.

Reklama