Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

Dodano: 06.09.2022 r.

fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
RZESZÓW. Strzały z broni, wybuchy, ranni żołnierze  - takie sceny rozegrały się wczoraj przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Przechodzący wczoraj ulicą Lubelską w rejonie Urzędu Marszałkowskiego przechodnie oraz mieszkańcy pobliskich bloków, mogli poczuć się zagrożeni i nieco zdezorientowani. Spod siedziby Urzędu dochodziły bowiem odgłosy wybuchów, strzałów z broni maszynowej, a wokół budynku pełno było uzbrojonych żołnierzy.

Okazało się, że były to tylko ćwiczenia, które systematycznie odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim. – Tym razem był to epizod ataku grupy GDR (grupy dywersyjno-rozpoznawcze przeciwnika) na budynek przy ul. Lubelskiej i jego skuteczne odparcie przez wojsko -  tłumaczy Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Wczorajsze ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022” koordynowała komórka ds. bezpieczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim we współpracy z  3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie oraz Komendą Miejską Policji w Rzeszowie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalarni PGE.

Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski.

Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku.

Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw. 

Rzeszów

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Rzeszów

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

RZESZÓW. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Reklama