Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

Dodano:

fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
fot. Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP
RZESZÓW. Strzały z broni, wybuchy, ranni żołnierze  - takie sceny rozegrały się wczoraj przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Przechodzący wczoraj ulicą Lubelską w rejonie Urzędu Marszałkowskiego przechodnie oraz mieszkańcy pobliskich bloków, mogli poczuć się zagrożeni i nieco zdezorientowani. Spod siedziby Urzędu dochodziły bowiem odgłosy wybuchów, strzałów z broni maszynowej, a wokół budynku pełno było uzbrojonych żołnierzy.

Okazało się, że były to tylko ćwiczenia, które systematycznie odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim. – Tym razem był to epizod ataku grupy GDR (grupy dywersyjno-rozpoznawcze przeciwnika) na budynek przy ul. Lubelskiej i jego skuteczne odparcie przez wojsko -  tłumaczy Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Wczorajsze ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022” koordynowała komórka ds. bezpieczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim we współpracy z  3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w Rzeszowie oraz Komendą Miejską Policji w Rzeszowie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bilety semestralne dla studentów już dostępne

RZESZÓW. Cena za bilet na wszystkie linie komunikacji miejskiej wynosi 188 zł.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Al. Rejtana i ul. Popiełuszki

RZESZÓW. W godzinach od 23:00 do 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody zimnej i ciepłej.

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Reklama