Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Strzelali z broni śrutowej do okien domów mieszkalnych. Ponadto uszkodzili kilkanaście samochodów

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Kilkanaście samochodów na terenie całego Rzeszowa zostało uszkodzonych w nocy z wtorku na środę. Policjanci zostali również zawiadomieni o uszkodzeniu elewacji i okien w domu mieszkalnym. Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o te czyny.

Od wczoraj policjanci przyjmują zgłoszenia o uszkodzonych na terenie Rzeszowa samochodach. Jak ustalili funkcjonariusze, w nocy z wtorku na środę sprawcy jeździli po Rzeszowie strzelając z broni śrutowej do zaparkowanych samochodów.

 Zostało uszkodzonych kilkanaście aut przy ulicach Nizinnej, Bałtyckiej, Lwowskiej, Hetmańskiej i Szopena. Tej samej nocy uszkodzona została elewacja i szyby w budynku mieszkalnym na osiedlu Zalesie.
Reklama
Do podobnego zdarzenie doszło również kilka dni wcześniej na ul. Załęskiej. Tam sprawcy uszkodzili dwa samochody i wiatę przystankową.

W środę policjanci z komisariatu na Nowym Mieście, gdzie we współpracy z funkcjonariuszami wydziałów kryminalnego i wywiadowczo interwencyjnego, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tych zniszczeń. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku niespełna 18 i 21 lat.

Teraz policjanci wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie pracują nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzeń i ewentualnego udziału w nich zatrzymanych mężczyzn.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

300 mln zł na Szpital Uniwersytecki w Świlczy

RZESZÓW. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego. Wśród beneficjentów, m.in. USK w Rzeszowie, którego organem prowadzącym jest Uniwersytet Rzeszowski. 

Rzeszów

Nocny wypadek w Rzeszowie. Sprawczyni jechała pod prąd

RZESZÓW. Dzisiaj w nocy, na al. Rejtana doszło do zderzenia opla z mercedesem. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Sprawczyni zdarzenia jechała pod prąd.

Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

RZESZÓW. Program funkcjonalno-użytkowy przygotuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. 

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Rzeszów

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

Reklama