Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej bezkonkurencyjni w konkursie BorgWarner

Dodano: 14.02.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. 08 lutego zakończono drugą edycję konkursu BorgWarner Student Award. Nagrodzono czterech studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Maciej Pociask i Szczepan Sekuła - studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajęli ex aequo pierwsze miejsce w konkursie BorgWarner Student Award 2019. Wśród laureatów znalazł się również Tomasz Hołobowski – student Zarządzania i Inżynierii Produkcji, który zdobył trzecie miejsce.

Maciej Pociask – student Zarządzania i Inżynierii Produkcji przygotował projekt dedykowany firmie BorgWarner „Optymalizacja procesu produkcyjnego - projekt nowego podajnika zgodnie z metodologią SMED”. 

Student Lotnictwa  - Szczepan Sekuła przenalizował temat z zakresu jakości „Analiza dostępnych metod nieniszczących dla tarcz w oparciu o dane dostarczone przez BorgWarner”. Tomasz Hołobowski przygotował również pracę z zakresu optymalizacji procesu produkcji.
Reklama
Wśród zwycięzców konkursu znalazł się student Uniwersytetu Rzeszowskiego Łukasz Stępień, który zrealizował dla BorgWarner temat ,, Analiza dostępnych metod nieniszczących dla tarcz w oparciu o dane dostarczone przez BorgWarner. Podział typu wad oraz sposoby ich wykrywania. Zaprezentowanie metod, technologii oraz kosztów.”

Była to już II edycja konkursu. Warto przypomnieć, że nagrodami w konkursie są płatne staże w dziale powiązanym z tematyką pracy konkursowej – za I miejsce półroczny staż, za 2 miejsce – 3 miesięczny staż, natomiast za ostatnie miejsce na podium – 1 miesięczny staż.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Rzeszów

W weekend 8. Rajd Rzeszowiak. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wyścigi odbywać się będą w gminach Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Duża inwestycja drogowa na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji dla budowy i rozbudowy ulic na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej.

Rzeszów

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

JASIONKA. W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.

Reklama