Rzeszów - Środa, 16.07.2025
Reklama

Świąteczne Miasteczko będzie czynne do 3 stycznia

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców świąteczne miasteczko na rzeszowskim Rynku będzie działać dłużej. Na grzane wino, ciepłe przekąski oraz przejażdżkę diabelskim młynem można będzie przyjść także po świętach.

Cieszące się w tym roku szczególnie dużą popularnością świąteczne miasteczko pozostanie w Rynku do 3 stycznia. Stoiska zostaną zamknięte tylko 24 i 25 grudnia. Wystawcy będą pracować w nowych godzinach: w tygodniu od 14 do 20, a w weekendy od 12 do 20.

Otwarte będą przede wszystkim lokale gastronomiczne – m.in. HO HO HO Bar oraz stragany z żywnością i grzanym winem. Dzieci będą mogły wciąż zjeżdżać z górki do snow tubingu, a także korzystać z diabelskiego młyna i karuzeli. Część stoisk z rękodziełem również pozostanie otwarta. Wśród nich będą m.in. Kuźnia Talentów Krzysztofa Koziołkiewicza oraz Pracownia Ceramiki i Porcelany Urszuli Stachurskiej.
Reklama
Na stoisku pana Krzysztofa można nabyć niepowtarzalne rzeźby, ikony, lampiony oraz szopki. – Mam także anioły, które przynoszą szczęście. Szopki maluję na drewnie. Kiedy znajdę ciekawy kawałek, obrabiam go w odpowiedni kształt i zabieram się za malowanie – mówi pan Krzysztof. 

Pani Urszula oferuje ręcznie wyrabiane ozdoby choinkowe, ceramikę i biżuterię z porcelany. Jej wyroby są wykonywane całkowicie ręcznie. – To wszystko moje autorskie projekty. Owszem, motywy jak choinki, gwiazdki, czy anioły są częste, ale ja nadaję im charakteru wedle własnego poczucia estetyki. Klienci to doceniają – mówi artystka. Na stoisku można kupić nie tylko ozdoby świąteczne, ale także kubki i biżuterię.

Z naturalnych względów po świętach nieczynny będzie natomiast domek św. Mikołaja.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa przeciwko parkingowi na ul. Ciepłowniczej. Będzie apel do wojewody

RZESZÓW. Radni apelują do wojewody podkarpackiego o unieważnienie uchwały Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Rzeszów

WSIiZ stawia na ekologię. Z własnym kubkiem kawa i herbata taniej

Z własnym kubkiem studenci kupią taniej kawę i herbatę w punktach gastronomicznych uczelni, natomiast uczniowie ALO w zamian za stare firanki, otrzymają bezpłatnie ekoworeczek na zakupy.  

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty pod Rzeszowem

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 19:00 w Pogwizdowie Starym w powiecie rzeszowskim.

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Reklama