Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. „Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w pięciu podkarpackich miastach, w tym m.in. w Rzeszowie odbędą się pikniki wojskowe.

Święto Wojska Polskiego w Rzeszowie rozpocznie o godz. 9:00 uroczystą mszą w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. O godz. 11:00 odbędzie się uroczysty apel przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego.

Na godz. 13:00 zaplanowano piknik wojskowy w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Łukasza Cieplińskiego i ul. Pułaskiego. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników czekać będzie wiele atrakcji.

Podczas pikniku działał będzie również mobilny punkt, w którym zainteresowani uzyskają informację m.in. o nowym rodzaju służby – dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Unieważniono przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Przetarg został unieważniony z prostej przyczyny: oferta wykonawcy przekracza wymagania finansowe miasta o prawie 10 mln zł.

Rzeszów

14 lutego na Podpromiu odbędą się Podkarpackie Targi Pracy

RZESZÓW. Organizatorem targów pracy jest Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Sky&More 2019, czyli o przyszłości branży lotniczej. Eksperci spotkają się w Rzeszowie 30 maja

RZESZÓW. Kongres Sky&More 2019 organizowany jest pod patronatem Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Rzeszów

Kolejny przetarg na przebudowę czterech dużych skrzyżowań w Rzeszowie do unieważnienia?

RZESZÓW. Prawdopodobnie przetarg zostanie unieważniony i powtórzony.

Rzeszów

Miasto zajmie się dylatacją oraz nawierzchnią wiaduktu Śląskiego

RZESZÓW. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano ok. 1,1 mln zł. 

Rzeszów

Asseco Resovia lepsza od Skry Bełchatów

RZESZÓW. MVP spotkania został Thibault Rossard.

Rzeszów

Rada Gminy Krasne negatywnie zaopiniowała pomysł przyłączenia sołectwa Malawa do Rzeszowa

KRASNE. 8 lutego w gminie Krasne odbyła się sesja w trybie nadzwyczajnym.

Reklama