Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka nowymi Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszów

Dodano:

fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
RZESZÓW. W niedzielę, do grona Honorowych Obywateli Miasta dołączyli dwaj wybitni profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

W niedzielny wieczór, 27 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej podczas uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa, prezydent Tadeusz Ferenc oraz Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa wręczyli tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Tymi tytułami uhonorowani zostali profesorowie: Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka.

Prof. Czopek jest archeologiem, rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przeszłości był także dyrektorem Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Jest współtwórcą Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, uznaną i cenioną osobowością w środowisku naukowym, odkrywcą kilkuset nowych stanowisk archeologicznych i badań wykopaliskowych, którego praca wpłynęła na historyczną atrakcyjność miasta i regionu.

Prof. Kazimierz Widenka jest twórcą rzeszowskiej kliniki kardiochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, którą uczynił wyróżniającym się ośrodkiem medycznym i naukowym w kraju. Innowacyjność pracy ośrodka i nowoczesne technologie są jej głównymi atutami, co przyczyniło się do rozkwitu kardiochirurgii i wysokiej pozycji Rzeszowa nie tylko na mapie Polski.
Reklama
Podczas uroczystości władze Rzeszowa wręczyły również tytuł Zasłużony dla Miasta Rzeszowa Mateuszowi Tułeckiemu, twórcy InternetBeta, jednej z najbardziej rozpoznawalnych konferencji poświęconych internetowi, na którą przyjeżdżają, współpracują i wzajemnie się inspirują socjologowie, psychologowie, politologowie, przedstawiciele agencji reklamowych i specjaliści ds. marketingu, zarządzający największymi serwisami, twórcami aplikacji i startupów.

Niedzielną uroczystość recitalem uświetniła Grażyna Łobaszewska.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Rzeszów

Zmiany w zasadach zimowego utrzymania dróg w Rzeszowie. Odśnieżaniem zajmie się jedna firma

RZESZÓW. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Jasionce. Nie żyje 57-letni pieszy

RZESZÓW. 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został śmiertelnie potrącony przez opla.

Rzeszów

Nowy, egzotyczny kierunek z Jasionki. Od grudnia polecimy na Sri Lankę

RZESZÓW / JASIONKA.Nową ofertę wprowadza biuro podróży Join Up! Podróż zajmie około 11 godzin i 15 minut.

Rzeszów

11. PKO Bieg Niepodległości na zdjęciach

RZESZÓW. 11. PKO Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W zawodach wzięło udział blisko 2000 zawodników. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Rzeszów

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością

RZESZOW. Inwestycja zakończy się jesienią. Jej koszt to ponad 7,3 mln zł.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [Nowe wizualizacje obiektu]

RZESZÓW. - Mamy dziś historyczny dzień. Możemy mieszkańcom przekazać, że wybraliśmy wykonawcę, który wybuduje w Rzeszowie nowy stadion. - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Reklama