Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Szpital MSWiA w Rzeszowie otrzyma nowy tomograf

Dodano: 02.11.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Do szpitala MSWiA w Rzeszowie trafi nowy tomograf komputerowy. Sprzęt pochodzi z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa, podczas której wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o przekazaniu nowego tomografu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki zdrowotnej MSWiA w Rzeszowie. Sprzęt pochodzący z asortymentu rezerwa strategicznych, zostanie przekazany bezzwrotnie.

Wojewoda podkreśla „że szpital był istotnie zaangażowany w leczenie pacjentów z COVID-19, a przebieg epidemii wyraźnie pokazywał, jak bardzo ważna jest sprawna diagnostyka przy użyciu tomografii komputerowej, zwłaszcza w odniesieniu do klatki piersiowej”.

W konferencji prasowej wziął udział dyrektor SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski, który powiedział, że tomograf zostanie wykorzystany na potrzeby przyszłego SOR-u, który wkrótce zostanie oddany do użytku.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

RZESZÓW. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Blisko 12 mln zł będzie kosztować budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Podpisano już umowę z wykonawcą. Prace powinny rozpocząć się już wkrótce.

Rzeszów

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy odcinka ul. Zawiszy Czarnego. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia tej ulicy z ul. Boya Żeleńskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Hyżnem. Nie żyje 21-letni motocyklista

RZESZÓW. 21-letni motocyklista, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama