Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Szpital tymczasowy w Rzeszowie już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. Placówka powstaje przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie i będzie w stanie przyjąć docelowo 160 pacjentów z Covid-19.

Prace nad utworzeniem szpitala tymczasowego dla pacjentów zakażonych koronawirusem w Rzeszowie rozpoczęły się tuż po wydaniu decyzji Ministra Zdrowia, o konieczności utworzenia takich miejsc w każdym województwie, tj. 26 października 2020 r.

Zgodnie z założeniami, placówka miała powstać w 30 dni i wygląda na to, że termin ten nie jest zagrożony. – Etap zaawansowania organizacji jednostki jest znaczący, termin wskazany w decyzji Ministra Zdrowia zostanie zachowany. Mamy doświadczony personel, także szpitala MSWiA, przygotowany do tego, aby wkrótce rozpocząć działalność szpitala tymczasowego – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej na terenie tworzonej placówki.
Reklama
Szpital tymczasowy powstaje w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej. Placówka będzie dysponowała 160 łóżkami, w tym 30 łóżkami respiratorowymi.

Szpital wykorzystywany będzie etapowo, w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie, w tym liczby zachorowań wymagających hospitalizacji oraz wypełnienia liczby miejsc w szpitalach tzw. poziomu II, które przygotowały miejsca oraz kadrę medyczną do zabezpieczenia pacjentów z Covid-19.

Uruchomienie placówki w nowej części szpitala MSWiA pozwoli przywrócić oraz utrzymać pozostałą, starą część szpitala w gotowości do udzielania innych świadczeń zdrowotnych i jednocześnie uwalniać miejsca izolacyjne utworzone w tym szpitalu w celu przyjmowania pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.
 
Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Reklama