Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Szpital tymczasowy w Rzeszowie już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. Placówka powstaje przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie i będzie w stanie przyjąć docelowo 160 pacjentów z Covid-19.

Prace nad utworzeniem szpitala tymczasowego dla pacjentów zakażonych koronawirusem w Rzeszowie rozpoczęły się tuż po wydaniu decyzji Ministra Zdrowia, o konieczności utworzenia takich miejsc w każdym województwie, tj. 26 października 2020 r.

Zgodnie z założeniami, placówka miała powstać w 30 dni i wygląda na to, że termin ten nie jest zagrożony. – Etap zaawansowania organizacji jednostki jest znaczący, termin wskazany w decyzji Ministra Zdrowia zostanie zachowany. Mamy doświadczony personel, także szpitala MSWiA, przygotowany do tego, aby wkrótce rozpocząć działalność szpitala tymczasowego – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej na terenie tworzonej placówki.
Reklama
Szpital tymczasowy powstaje w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej. Placówka będzie dysponowała 160 łóżkami, w tym 30 łóżkami respiratorowymi.

Szpital wykorzystywany będzie etapowo, w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie, w tym liczby zachorowań wymagających hospitalizacji oraz wypełnienia liczby miejsc w szpitalach tzw. poziomu II, które przygotowały miejsca oraz kadrę medyczną do zabezpieczenia pacjentów z Covid-19.

Uruchomienie placówki w nowej części szpitala MSWiA pozwoli przywrócić oraz utrzymać pozostałą, starą część szpitala w gotowości do udzielania innych świadczeń zdrowotnych i jednocześnie uwalniać miejsca izolacyjne utworzone w tym szpitalu w celu przyjmowania pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.
 
Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Rzeszów

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Reklama