Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc odchodzi z SLD

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Po tym jak Sojusz Lewicy Demokratycznej w krytyczny sposób zareagował na decyzję prezydenta Rzeszowa odnośnie zakazu przeprowadzenia w Rzeszowie II Marszu Równości, Tadeusz Ferenc zdecydował się na rezygnacje z członkostwa.

Sprawa II Marszu Równości została rozstrzygnięta przez sąd, uczestnicy ulicami miasta przeszli, a echa pierwotnej decyzji Tadeusza Ferenca wciąż rozbrzmiewają w przestrzeni, choć coraz ciszej.

Przypomnijmy, że prezydent Rzeszowa, jeszcze kilka dni temu, jako członek SLD, był proszony o zmianę swojej decyzji, gdyż ta zdaniem przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej SLD Wiesława Buża była „niedemokratyczna”.

„W związku z wydaniem zakazu Marszu Równości w Rzeszowie przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca wyrażam najwyższe zdumienie tą decyzją. Ta niedemokratyczna decyzja Prezydenta Ferenca dziwi szczególnie w dniu 4 czerwca, który powszechnie nazywany jest „Świętem Wolności (…) Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o cofnięcie wydanej decyzji. Uważam, że służby miejskie powinny skupić się na zagwarantowaniu bezpieczeństwa uczestniczkom i uczestnikom demonstracji, a nie ich zakazywaniu. Marsz Równości w Rzeszowie ma nasze, pełne poparcie” – pisał w oświadczeniu Buż.
Reklama
Później miały być wyciągnięte dalsze konsekwencję, pojawiały się głosy mówiące o usunięciu Tadeusza Ferenca z listy członków partii, jednak ostatecznie skończyło się na nieudzieleniu poparcia w jesiennych wyborach. Dodajmy, że podczas ostatnich wyborów na fotel prezydencki w Rzeszowie startował on z „Rozwoju Rzeszowa” a nie z SLD.

Nić powiązań i spekulacji o dalszym losie urwał sam Ferenc, rezygnując z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdyż jak sam zauważa pomiędzy interesem SLD i funkcjonowaniem miasta istnieją rozbieżności. Rezygnacja została złożona z dniem 01.07.2019 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził dwa auta na ul. Grottgera. Był pijany

RZESZÓW. Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca mazdy, który uszkodził dwa samochody na ul. Grottgera.

Rzeszów

29. Finał WOŚP w Rzeszowie. Na ulice wyjdzie 160 wolontariuszy

RZESZÓW. W niedzielę, po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznej zbiórki to „Finał z głową”. W tym roku Orkiestra zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki...

Rzeszów

Plebiscyt "Świeć się z Energą" rozstrzygnięty. Rzeszów zajął 13. miejsce

RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki najbardziej rozświetlonego konkursu w Polsce „Świeć Się z Energą”. Rzeszów uplasował się na 13. pozycji i zdobył nagrody warte 10 tys. zł.

Rzeszów

Zderzenie osobówki z pojazdem wojskowym na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego

RZESZÓW. 60-letek kierujący kią, zderzył się z wojskowym rosomakiem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

"Nie dla piekła kobiet". Dziś manifestacja w Rzeszowie

RZESZÓW. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zbiorą się dziś pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

RZESZÓW. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Reklama