Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Oficjalnie wiadomo, że Tadeusz Ferenc wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Jeżeli przejdzie, w Rzeszowie czekają nas przedterminowe wybory.

Decyzja o uczestnictwie prezydenta Rzeszowa zapadła we wtorek. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

„Na listach znajdują się ludzie, którzy posiadają wspólny światopogląd i pomysł na Polskę oraz chcą aktywnie pracować na rzecz rozwoju naszego kraju” – czytamy na stronie Platformy Obywatelskiej.

Po opublikowaniu list wiemy, że kręg krośnieński reprezentuje Joanna Frydrych, Marek Rząsa oraz Wojciech Blecharczyk. Okręg rzeszowski należy do Tadeusza Ferenca, Zdzisława Gawlika oraz Krystyny Skowrońskiej.

Jeżeli Tadeusz Ferenc dostanie się do Sejmu, to w Rzeszowie z pewnością zakończy się pewien etap, a na czas pomiędzy zakończeniem 17-letniej kadencji Tadeusza Ferenca i przedterminowymi wyborami, Prezes Rady Ministrów będzie miał za zadanie powołanie komisarza, sprawującego tymczasową władze prezydencką w mieście.

Pełna lista Koalicji Obywatelskiej dostępna jest TUTAJ.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Nie żyje 25-letni mężczyzna

RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.

Rzeszów

Zderzenie rowerzystów na ul. Kwiatkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców jednośladów.

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Reklama