Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

Dodano: 20.09.2019 r.

fot. T. Kulesa
fot. T. Kulesa
RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. Poprzednio poszło o selektywne nagrywanie wypowiedzi, tym razem sprawa dotyczy kilku konferencji.

Osobliwej treści oświadczenie trafiło w ręce Jana Garncarskiego, przewodniczącego rady programowej TVP Rzeszów. Pismo, autorstwa prezydenta Rzeszowa, dotyczy w zasadzie etyki dziennikarskiej i rzetelności w przekazywaniu informacji opinii publicznej. Zdaniem Tadeusza Ferenca TVP Rzeszów nie realizuje w pełni tych zadań.

„Od dłuższego już czasu ze zdumieniem obserwujemy przekaz informacyjny TVP Rzeszów, który ignoruje ważne dla Mieszkańców Rzeszowa oraz całego podkarpacia wydarzenia” – czytamy w piśmie. Cała jego treść znajduje się na końcu tekstu.

W pierwszej kolejności Tadeusz Ferenc odnosi się do wczorajszej nieobecności Telewizji Polskiej na uroczystym podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy miastem Rzeszów a Rushmoor, miejscowością z Wielkiej Brytanii. Dalsza część mówi o liście intencyjnym w sprawie sieci 5G oraz drastycznych podwyżek cen energii elektrycznej.

„Podobnie telewizja publiczna potraktowała uroczystość podpisania przez Samorząd Rzeszowa listu intencyjnego z firmami, które wybudować mają na terenie miasta sieć 5G, czy też konferencję dotyczącą drastycznych podwyżek cen energii elektrycznej dla MPWiK Rzeszów” – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Pismo nie kończy się jedynie na wyliczeniach pomijanych konferencji prasowych organizowanych przez ratusz. Z drugiej strony nie jest to pierwsza taka sytuacja. W przeszłości, na jednej z sesji Rady Miasta, prezydent Rzeszowa zarzucił TVP Rzeszów relacjonowanie wypowiedzi jedynie radnych Prawa i Sprawiedliwości. W owym czasie reakcja prezydenta doczekała się odzewu z drugiej strony.
Reklama
„Proszę przyjąć do wiadomości, że to nie Pan będzie decydował – co, kogo i w którym momencie ekipa telewizyjna ma nagrywać. Być może w ten sposób postępują przedstawiciele innych mediów, którzy na kolanach piszą wszystko, co im Pan Prezydent i Ratusz podyktuje. Nie będę nawet komentował poziomu służalczości i lizusostwa takiego pseudodziennikarstwa. Ja nawet rozumiem rozgoryczenie i rozpacz niektórych mediów, które nie mogą się pogodzić z faktem, że serwisy informacyjne TVP Rzeszów ogląda średnio codziennie 100 tysięcy widzów i jest to najwyższa oglądalność w Polsce spośród 16 Oddziałów Regionalnych TVP” – pisał wówczas Józef Matusz, dyrektor i redaktor naczelny TVP Rzeszów.

Nie mniej jednak o ustosunkowanie się do teraźniejszego oświadczenia prezydenta zgłosiliśmy się do rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej, jednak na dzień dzisiejszy adresat pisma nie miał jeszcze okazji do zapoznania się z jego treścią. Podobnie jak w przeszłości, również i w tym przypadku możemy spodziewać się stosownej odpowiedzi.

 

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyją 3 osoby

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godziną 10:00 na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim, na drodze krajowej nr 9. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęły trzy osoby, a jedna została ranna....

Rzeszów

Objazdowy finał WOŚP. Stare pojazdy zaparkują na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Kolumna starych pojazdów ponownie ruszy w trasę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 25 stycznia ulicami Podkarpacia przejedzie Objazdowy Finał WOŚP, łącząc pasję do klasycznych samochodów z ideą wspólnego pomagania.

Rzeszów

Rzeszowski rajdowiec wystartuje w jednym z najtrudniejszych wyścigów zimowych na świecie

RZESZÓW. 19-letni rzeszowianin Adrian Rzeźnik wraz z pilotem Kamilem Kozdroniem weźmie udział w Arctic Lapland Rally – jednym z najtrudniejszych rajdów zimowych na świecie. Zawody odbędą się w dniach 29–31 stycznia w...

Rzeszów

410 tys. zł na odnowę rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto Rzeszów przeznaczy 410 tys. zł na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych przy zabytkach wpisanych do rejestru. Nabór wniosków potrwa od 1 do 28 lutego 2026 roku.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Rzeszów

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu , komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Rzeszów

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie 3 stopnia

RZESZÓW. W dniu 22 stycznia 2026 r. Wojewódzkie Centrum Zarządza Kryzysowego wprowadziło 3 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 24:00.

Rzeszów

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Reklama