Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

Dodano: 16.10.2019 r.

fot. Zdjęcie mieszkańców Zabrza wysłane do Tadeusza Ferenca
fot. Zdjęcie mieszkańców Zabrza wysłane do Tadeusza Ferenca
RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie. Tadeusz Ferenc postanowił wziąć sprawę w swoje ręce interweniując u prezesa PKS-u.

8 października do ratusza wpłynął list, którego autorem są turyści z Zabrza. Nadawcy pisma z jednej strony chwalą prezydenta Tadeusza Ferenca za rozwój miasta, z drugiej zaś zwracają uwagę na fatalny stan estetyczny pojazdów, jakimi autobusy MKS-u poruszają się przez miasto.

„Obraz Rzeszowa psują autobusy, które również poruszają się po mieście. Napis na nich to MKS. Jeden z wielu pokazujemy panu na zdjęciu. Mamy nadzieję, że miasto stać, aby takie szkarady nie poruszały się po mieście” – czytamy w liście.

W związku z interwencją małżeństwa z Zabrza, prezydent Ferenc postanowił wystosować pismo do Piotra Klimczaka, prezesa zarządu PKS w Rzeszowie, w którym „apeluje o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do wyeliminowania z rzeszowskich ulic samochodów MKS niespełniających żadnych norm estetycznych oraz modernizację dworca autobusowego”.
Reklama
Zdaniem prezydenta stolicy innowacji, skandaliczny stan taboru autobusowego psuje pozytywny wizerunek miasta i „gryzie się” z działaniami inwestycyjnymi władz miasta, które ich zdaniem dysponują jednym z najnowocześniejszym taborem w kraju.

„Jako prezydent nie zgadzam się na psucie wizerunku miasta Rzeszowa. Od wielu lat prowadzimy bowiem intensywne i skuteczne działania inwestycyjne w nowoczesny i ekologiczny transport publiczny” – czytamy w piśmie Tadeusza Ferenca.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Bezpłatnie badania mammograficzne dla mieszkanek Rzeszowa. Rusza kolejna edycja kampanii "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 24.09.2020 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 70-letni rowerzysta

70-rowerzysta zginął dziś rano w zderzeniu z samochodem osobowym. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy osiedlowej "pięćdziesiątki"

RZESZÓW. Od 23 września br. linia autobusowa obsługująca osiedle Zalesie będzie kursowała wg nowego rozkładu jazdy.

Reklama