Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości postulują m.in. o wprowadzenie zmian w rozkładzie, wprowadzenie biletów czasowych oraz utworzenia parkingów przed centrum miasta. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Niekończący się temat korków w mieście co jakiś czas powraca jak bumerang. Tym razem rozmowy nt. zatłoczenia rzeszowskim ulic odbędą się podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Wszystko za sprawą radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy przygotowali projekt uchwały, w którym mowa m.in. o usprawnieniach i promocji transportu miejskiego.

Radni wystosowali cztery propozycję na zmiany w obszarze komunikacji. Pierwszy z nich mówi o wprowadzeniu zintegrowanego biletu aglomeracyjnego oraz jednolitego rozkładu jazdy na terenie aglomeracji, drugi porusza temat zamiany biletów jednoprzejazdowych na bilety czasowe.

„Równoległym działaniem powinny być zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej polegające na przemodelowaniu obecnych taryf, wprowadzeniu biletów czasowych a przede wszystkim obniżeniu cen” – czytamy w uzasadnienie projektu uchwały.  

Pozostałe dwie kwestie dotyczą zwiększenia ilości kursów na najbardziej obleganych liniach oraz przystąpienie do działań, które doprowadzą do utworzenia parkingów typu park&ride przy głównych trasach wlotowych do Rzeszowa. Wszystko rzecz jasna przy dobrym połączeniu na linii parking-centrum miasta.
Reklama
„Rada za konieczne uważa również wybudowanie na peryferiach miasta parkingów typu park&ride, których funkcjonowanie powinno zachęcić kierowców wjeżdżających do Rzeszowa do pozostawienia samochodu na tego rodzaju parkingu i wyborze komunikacji zbiorowej” – informują radni PiS w dalszej części uzasadnienia.

Przynajmniej dwie propozycje, jakie przedstawia Prawo i Sprawiedliwość są zapożyczone. Kilka miesięcy temu temat biletów czasowych poruszało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji, zaś o parkingach wspominali oni m.in. podczas jednego ze spotkań na Politechnice Rzeszowskiej. O nowej formie biletów zintegrowanych wspominała posłanka PiS Krystyna Wróblewska podczas wrześniowej konferencji prasowej.

Nie mniej jednak, w mniejszym lub większym stopniu ww. tematy były już niejednokrotnie poruszane podczas sesji Rady Miasta, przez co możemy się równie dobrze spodziewać skreślenia punktu z proponowanego porządku obrad. Najbliższa sesja odbędzie się 22 października.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Wybrano zadania do głosowania

RZESZÓW. 129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej mieszkańcy zaproponowali do III kategorii, dotyczącej m.in. wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów w Bratkowicach. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Bratkowicach.

Rzeszów

W poniedziałek otwarcie nowego Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii "Nowy Świat"

RZESZÓW. Punkt został przeniesiony do nowego i większego lokalu, który mieści się na poziomie +1.

Rzeszów

Speed Show. Wielkie spotkanie miłośników motoryzacji w Rzeszowie

RZESZÓW. Pokazy jazdy sportowej, driftu, wystawy samochodów i jednośladów, strefa Expo i FoodTruck oraz miasteczko zabaw dla najmłodszych to część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy SpeedShow - pierwszej tak dużej imprezy dla miłośników motoryzacji...

Rzeszów

Przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie powstaje nowy chodnik

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla.

Rzeszów

Nowe lokale na lotnisku w Jasionce - ekskluzywny sklep i dwie kawiarnie

RZESZÓW/JASIONKA. Firma Baltona otworzyła w terminalu lotniska w Jasionce trzy nowe punkty usługowe – ekskluzywny sklep Baltona Ministore oraz dwie kawiarnie Cavarious.

Rzeszów

Otwarto łącznik drogi ekspresowej S-19 w powiecie rzeszowskim

RZESZÓW. W środę, 16 sierpnia br. odbyło się oficjalne otwarcie łącznika drogi ekspresowej S-19 od węzła Rzeszów-Południe do drogi krajowej nr 19 w Boguchwale. Inwestycję zrealizował Powiat Rzeszowski.

Rzeszów

Najstarsza podstawówka w Rzeszowie będzie miała nowy dach

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wykonanie nowego dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, znajdującej się w ścisłym centrum miasta.

Reklama