Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości postulują m.in. o wprowadzenie zmian w rozkładzie, wprowadzenie biletów czasowych oraz utworzenia parkingów przed centrum miasta. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Niekończący się temat korków w mieście co jakiś czas powraca jak bumerang. Tym razem rozmowy nt. zatłoczenia rzeszowskim ulic odbędą się podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Wszystko za sprawą radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy przygotowali projekt uchwały, w którym mowa m.in. o usprawnieniach i promocji transportu miejskiego.

Radni wystosowali cztery propozycję na zmiany w obszarze komunikacji. Pierwszy z nich mówi o wprowadzeniu zintegrowanego biletu aglomeracyjnego oraz jednolitego rozkładu jazdy na terenie aglomeracji, drugi porusza temat zamiany biletów jednoprzejazdowych na bilety czasowe.

„Równoległym działaniem powinny być zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej polegające na przemodelowaniu obecnych taryf, wprowadzeniu biletów czasowych a przede wszystkim obniżeniu cen” – czytamy w uzasadnienie projektu uchwały.  

Pozostałe dwie kwestie dotyczą zwiększenia ilości kursów na najbardziej obleganych liniach oraz przystąpienie do działań, które doprowadzą do utworzenia parkingów typu park&ride przy głównych trasach wlotowych do Rzeszowa. Wszystko rzecz jasna przy dobrym połączeniu na linii parking-centrum miasta.
Reklama
„Rada za konieczne uważa również wybudowanie na peryferiach miasta parkingów typu park&ride, których funkcjonowanie powinno zachęcić kierowców wjeżdżających do Rzeszowa do pozostawienia samochodu na tego rodzaju parkingu i wyborze komunikacji zbiorowej” – informują radni PiS w dalszej części uzasadnienia.

Przynajmniej dwie propozycje, jakie przedstawia Prawo i Sprawiedliwość są zapożyczone. Kilka miesięcy temu temat biletów czasowych poruszało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji, zaś o parkingach wspominali oni m.in. podczas jednego ze spotkań na Politechnice Rzeszowskiej. O nowej formie biletów zintegrowanych wspominała posłanka PiS Krystyna Wróblewska podczas wrześniowej konferencji prasowej.

Nie mniej jednak, w mniejszym lub większym stopniu ww. tematy były już niejednokrotnie poruszane podczas sesji Rady Miasta, przez co możemy się równie dobrze spodziewać skreślenia punktu z proponowanego porządku obrad. Najbliższa sesja odbędzie się 22 października.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest ZRID dla rozbudowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Firma Strabag, która wybuduje drugą jezdnię drogi ekspresowej S19 na odcinku S19 Sokołów Małopolski – Jasionka może rozpocząć prace. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannych

TYCZYN. Osiem osób zostało rannych we wczorajszym wypadku na DW 878 w Tyczynie. Pięć z nich wymagało hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia, do późnych godzin wieczorowych, pracowali policjanci rzeszowskiej drogówki.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

RZESZÓW. Jest pozytywna opinia o celowości inwestycji dla Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Decyzja MZ otwiera drogę do rozpoczęcia procedury przetargowej. Budowa PCMD będzie kosztowała około 630 mln zł.

Rzeszów

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów Jasionka odnotował kolejny rekord. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 190 tysięcy pasażerów w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku. To najlepszy pierwszy kwartał w historii portu, z wynikiem o 3...

Rzeszów

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach miasta i okolic. Doszło do czterech wypadków, w których rannych zostało osiem osób. Ujawniono trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy, pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka

RZESZÓW. Arkadia - taką nazwę będzie miała nowa strefa wypoczynku i rekreacji na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wybuduje ją firma Deep Green za kwotę 390 tys. zł.

Rzeszów

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rzeszów

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie znaleziono zwłoki kobiety. Policja ustala przyczyny jej śmierci.

Reklama