Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Tereny przy hali Podpromie i ul. Podwisłocze oazą dla deweloperów. Jest wniosek na kolejny wieżowiec

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wniosek, który jest aktualnie procedowany w ratuszu, mówi o kilkunastopiętrowym wieżowcu, w którym ma się znaleźć około 300 mieszkań. Warunki zabudowy ratusz może wydać do trzech miesięcy. Będzie to kolejna duża inwestycja w tym regionie.

W stolicy innowacji szykuje się kolejna duża inwestycja. Póki co sprawa dotyczy jedynie wniosku o wydanie warunków zabudowy, jednak jak pokazuje rzeczywistość, w Rzeszowie to informacja równoznaczna z rozpoczęciem robót budowlanych.

„Pojawił się wniosek o wydanie wz-tki na tym terenie. Ma tam powstać budynek mieszkalny z usługami do wysokości od 10 do 16 kondygnacji” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Wniosek, jaki został zaprezentowany mówi o tym, że na terenach pomiędzy rzeką Wisłok, Al. Kopisto oraz ul. Podwisłocze powstanie nawet do 300 mieszkań wraz z podziemnym parkingiem oraz dojazdem od ww. ulic. Ratusz na rozpatrzenie wniosku ma trzy miesiące. Aktualnie monitorowana jest sprawa własności terenu.
Reklama
Rodzi się pytanie, czy ulice znajdujące się w tamtym rejonie zdołają sprostać w przyszłości obciążeniu komunikacyjnemu, jakie spowoduje wzmożony ruch samochodów. Przypomnijmy, że po drugiej stronie ulicy powstaje Capital Tower (ok. 460 mieszkań), zaś po drugiej stronie Wisłoka trwa budowa Wikana Square oraz planowane jest rozpoczęcie Capital Towers Residence.

Pierwsza z inwestycji zakłada do 2022 roku oddanie do użytku ok. 275 mieszkań. Druga inwestycja, przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie, to kolejnych 113 mieszkań. Łączna liczba mieszkań na sprzedaż w tamtym regionie (wraz z inwestycją zawnioskowaną do ratusza) wyniesie ok. 1100. Przyjmując, że każdy właściciel mieszkania posiadać będzie samochód, ich liczba może znacząco wpłynąć na pogorszającą się sytuacje komunikacyjną w mieście.  
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Rzeszów

Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]

KIELANÓWLA.  W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego...

Rzeszów

Trudne warunki na drogach. Kilkadziesiąt kolizji i wypadki w Rzeszowie i pow. rzeszowskim

RZESZÓW. - Główną przyczyną wszystkich zdarzeń było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest ZRID

RZESZÓW. Prawie półtora kilometra będzie miała nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest już zezwolenie na jej budowę. W lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Łącznik...

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Rejtana. Samochód potracił 19-latkę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły porannego wypadku, do którego doszło na ul. Rejtana. 19-letnia kobieta została potrącona przez samochód. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

Pożar w garażu bloku na os. Mieszka I. Spłonęły 2 auta, ewakuowano 50 osób

RZESZÓW. Dwa samochody spłonęły w pożarze, który wybuchł dzisiaj po południu w garażu podziemnym w jednym z bloków przy ul. Twardowskiego w Rzeszowie. Ogień gasiło kilkudziesięciu strażaków.

Rzeszów

Kolbuszowa wyprzedza Majdan Królewski i Rzeszów w konkursie "Świeć się z Energą"

RZESZÓW. To już ostatnie dni głosowania w wojewódzkim plebiscycie na najlepiej świątecznie przystrojone miasta w Polsce. Głosowanie trwa do 15 stycznia do godz. 12.00.

Rzeszów

Wisłokostrada. Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w 2024 r. w Rzeszowie? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Wisłokostrady, czyli drogi która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka, to jedna z  największych inwestycji drogowych ostatnich lat w stolicy Podkarpacia.

Reklama