Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Tereny przy hali Podpromie i ul. Podwisłocze oazą dla deweloperów. Jest wniosek na kolejny wieżowiec

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wniosek, który jest aktualnie procedowany w ratuszu, mówi o kilkunastopiętrowym wieżowcu, w którym ma się znaleźć około 300 mieszkań. Warunki zabudowy ratusz może wydać do trzech miesięcy. Będzie to kolejna duża inwestycja w tym regionie.

W stolicy innowacji szykuje się kolejna duża inwestycja. Póki co sprawa dotyczy jedynie wniosku o wydanie warunków zabudowy, jednak jak pokazuje rzeczywistość, w Rzeszowie to informacja równoznaczna z rozpoczęciem robót budowlanych.

„Pojawił się wniosek o wydanie wz-tki na tym terenie. Ma tam powstać budynek mieszkalny z usługami do wysokości od 10 do 16 kondygnacji” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Wniosek, jaki został zaprezentowany mówi o tym, że na terenach pomiędzy rzeką Wisłok, Al. Kopisto oraz ul. Podwisłocze powstanie nawet do 300 mieszkań wraz z podziemnym parkingiem oraz dojazdem od ww. ulic. Ratusz na rozpatrzenie wniosku ma trzy miesiące. Aktualnie monitorowana jest sprawa własności terenu.
Reklama
Rodzi się pytanie, czy ulice znajdujące się w tamtym rejonie zdołają sprostać w przyszłości obciążeniu komunikacyjnemu, jakie spowoduje wzmożony ruch samochodów. Przypomnijmy, że po drugiej stronie ulicy powstaje Capital Tower (ok. 460 mieszkań), zaś po drugiej stronie Wisłoka trwa budowa Wikana Square oraz planowane jest rozpoczęcie Capital Towers Residence.

Pierwsza z inwestycji zakłada do 2022 roku oddanie do użytku ok. 275 mieszkań. Druga inwestycja, przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie, to kolejnych 113 mieszkań. Łączna liczba mieszkań na sprzedaż w tamtym regionie (wraz z inwestycją zawnioskowaną do ratusza) wyniesie ok. 1100. Przyjmując, że każdy właściciel mieszkania posiadać będzie samochód, ich liczba może znacząco wpłynąć na pogorszającą się sytuacje komunikacyjną w mieście.  
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy Nowego Miasta mają nową przestrzeń rekreacyjną. Otwarto ogród kieszonkowy przy Millenium Hall [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wielkie urządzenie zabawowe, ławeczki, leżaki, stoły do szachów, fontanny i dużo zieleni – tak wygląda nowa przestrzeń rekreacyjno-zabawowa na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

RBO 2026. Jest lista projektów dopuszczonych do głosowania

RZESZÓW. 161 projektów dopuszczono już do głosowania w ramach 13. edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. To m.in. remonty ulic, budowa nowych lub remont starych boisk, rewitalizacje placów zabaw, tworzenie nowych przestrzeni rekreacyjnych czy...

Rzeszów

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu. W centrum Rzeszowa powstaje nowy ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje nowe, zielone miejsce spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Reklama