Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

Tereny przy hali Podpromie i ul. Podwisłocze oazą dla deweloperów. Jest wniosek na kolejny wieżowiec

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wniosek, który jest aktualnie procedowany w ratuszu, mówi o kilkunastopiętrowym wieżowcu, w którym ma się znaleźć około 300 mieszkań. Warunki zabudowy ratusz może wydać do trzech miesięcy. Będzie to kolejna duża inwestycja w tym regionie.

W stolicy innowacji szykuje się kolejna duża inwestycja. Póki co sprawa dotyczy jedynie wniosku o wydanie warunków zabudowy, jednak jak pokazuje rzeczywistość, w Rzeszowie to informacja równoznaczna z rozpoczęciem robót budowlanych.

„Pojawił się wniosek o wydanie wz-tki na tym terenie. Ma tam powstać budynek mieszkalny z usługami do wysokości od 10 do 16 kondygnacji” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Wniosek, jaki został zaprezentowany mówi o tym, że na terenach pomiędzy rzeką Wisłok, Al. Kopisto oraz ul. Podwisłocze powstanie nawet do 300 mieszkań wraz z podziemnym parkingiem oraz dojazdem od ww. ulic. Ratusz na rozpatrzenie wniosku ma trzy miesiące. Aktualnie monitorowana jest sprawa własności terenu.
Reklama
Rodzi się pytanie, czy ulice znajdujące się w tamtym rejonie zdołają sprostać w przyszłości obciążeniu komunikacyjnemu, jakie spowoduje wzmożony ruch samochodów. Przypomnijmy, że po drugiej stronie ulicy powstaje Capital Tower (ok. 460 mieszkań), zaś po drugiej stronie Wisłoka trwa budowa Wikana Square oraz planowane jest rozpoczęcie Capital Towers Residence.

Pierwsza z inwestycji zakłada do 2022 roku oddanie do użytku ok. 275 mieszkań. Druga inwestycja, przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie, to kolejnych 113 mieszkań. Łączna liczba mieszkań na sprzedaż w tamtym regionie (wraz z inwestycją zawnioskowaną do ratusza) wyniesie ok. 1100. Przyjmując, że każdy właściciel mieszkania posiadać będzie samochód, ich liczba może znacząco wpłynąć na pogorszającą się sytuacje komunikacyjną w mieście.  
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

ŚLUBOWANIE PREZYDENTA MIASTA RZESZOWA

Konrad Fijołek rozpoczął nową kadencję. "Chcę rozwijać 4 filary funkcjonowania miasta"

RZESZÓW. We wtorek, 7 maja odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Rzeszowa IX kadencji. Jednym z punktów programu było ślubowanie Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz 25 radnych. Konrad Fijołek podkreślił, że nowa kadencja...

Rzeszów

Start sezonu rowerowego w Rzeszowie. W sobotę rajd ulicami miasta

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w Rzeszowie oficjalnie rozpocznie się sezon rowerowy. W tym dniu zainaugurowana zostanie również ogólnopolska kampania Rowerowy Maj 2024.

Rzeszów

Wypadek w Lubeni. 3 osoby, w tym dziecko trafiły do szpitala

RZESZÓW. Zdaniem policji, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Rzeszów

Rusza sezon fontanny multimedialnej. Będą dwie nowości [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Po jesienno-zimowej przerwie wracają pokazy jednej z ciekawszych atrakcji Rzeszowa, czyli fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich. Pokaz inauguracyjny odbędzie się 4 maja o godz. 21:30. 

Rzeszów

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Waldemar Szumny został nowym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Deca, który pełnił tę funkcję trzykrotnie.

Rzeszów

Zmiany w rozkładach jazdy czterech linii MPK

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja zmianie ulegną rozkłady każdy czterech linii autobusowych: 6, 44, 47 i 57.

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Reklama