Rzeszów - Sobota, 04.10.2025
Reklama

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

Dodano: 30.09.2025 r. / Redakcja

Na zdjęciu 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E - fot.  Andreas Hantschke / Materiały prasowe MAN
Na zdjęciu 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E - fot. Andreas Hantschke / Materiały prasowe MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Już od początku października testowany będzie 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E. Ten elektryczny przegubowiec dysponuje pojemnymi bateriami. Na jednym ładowaniu akumulatora osiąga zasięg ok. 350-380 km. Pojazd oferuje 124 miejsca dla pasażerów.

Autobus będzie sprawdzany na kilku liniach, w tym m.in. 0A i 0B oraz 51. Ma pojawić się również na trasach obsługiwanych standardowo przez pojazdy 12-metrowe.

Reklama

W dniach 1 – 15 października na ulice Rzeszowa na próbę wyjedzie autobus Isuzu Citiport 12, z silnikiem diesla spełniającym normę euro 6. Pojazd będzie kursował przede wszystkim na liniach wykraczających poza granice administracyjne Rzeszowa.

Od 13 do 27 października (lub do końca miesiąca) testy obejmą autobus elektryczny MAN Lion's City 10E NL326. Jest to 10-metrowy pojazd, który może zabrać na pokład 80-ciu pasażerów. Podobnie jak w przypadku modelu 18-metrowego, na jednym ładowaniu zasięg wynosi od 350 do 380 km. Autobus obsłuży linie, na których najczęściej można spotkać Autosany Sancity 10LF. Pojazd pojawi się także na nowej linii nr 60.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO już zadaszona. Prace idą zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Rzeszów

Marma 32. Rajd Rzeszowski już za miesiąc

RZESZÓW. Zawodnicy będą mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 150 km. 

Rzeszów

Street Food Festival. W lipcu foodtrucki zaparkują w Galerii Nowy Świat

RZESZÓW. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza Rodzinna Akademia Czasu Wolnego, czyli cykl wydarzeń plenerowych dla dzieci i rodziców

RZESZÓW. Rodzinna Akademia Czasu Wolnego zawita w sezonie wakacyjnym na rzeszowskie place zabaw, boiska i parki.

Reklama