Rzeszów - Czwartek, 21.05.2026
Reklama

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

Dodano: 30.09.2025 r. / Redakcja

Na zdjęciu 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E - fot.  Andreas Hantschke / Materiały prasowe MAN
Na zdjęciu 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E - fot. Andreas Hantschke / Materiały prasowe MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Już od początku października testowany będzie 18-metrowy autobus elektryczny MAN Lion's City 18E. Ten elektryczny przegubowiec dysponuje pojemnymi bateriami. Na jednym ładowaniu akumulatora osiąga zasięg ok. 350-380 km. Pojazd oferuje 124 miejsca dla pasażerów.

Autobus będzie sprawdzany na kilku liniach, w tym m.in. 0A i 0B oraz 51. Ma pojawić się również na trasach obsługiwanych standardowo przez pojazdy 12-metrowe.

Reklama

W dniach 1 – 15 października na ulice Rzeszowa na próbę wyjedzie autobus Isuzu Citiport 12, z silnikiem diesla spełniającym normę euro 6. Pojazd będzie kursował przede wszystkim na liniach wykraczających poza granice administracyjne Rzeszowa.

Od 13 do 27 października (lub do końca miesiąca) testy obejmą autobus elektryczny MAN Lion's City 10E NL326. Jest to 10-metrowy pojazd, który może zabrać na pokład 80-ciu pasażerów. Podobnie jak w przypadku modelu 18-metrowego, na jednym ładowaniu zasięg wynosi od 350 do 380 km. Autobus obsłuży linie, na których najczęściej można spotkać Autosany Sancity 10LF. Pojazd pojawi się także na nowej linii nr 60.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Langiewicza w Rzeszowie. Auto wjechało w drzewo, kierowca był pijany

RZESZÓW. 20-letni kierowca mercedesa stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Jeden z dwójki pasażerów poniósł śmierć na miejscu. 20-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Robot chirurgiczny za 5,5 mln zł. Fijołek: Historyczny moment w rozwoju rzeszowskiego szpitala

RZESZÓW. Kliniczny Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie wzbogacił się o wartego blisko 5,5 mln zł nowoczesnego robota chirurgicznego. Urządzenie będą wykorzystywali urolodzy, ginekolodzy i...

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę kładki nad rzeką Strug [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje kładkę pieszo-rowerową na osiedlu Drabinianka. Podpisano umowę z wykonawcą.

Rzeszów

Budowa Roku Podkarpacia 2024. Dwie rzeszowskie inwestycje oświatowe nagrodzone

RZESZÓW. Hale sportowe I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie zostały nagrodzone w konkursie Budowa Roku Podkarpacia 2024.

Rzeszów

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa montaż świątecznych iluminacji. Kiedy zabłysną? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż świątecznego oświetlenia. Iluminacje zabłysną 5 grudnia i będą ozdabiać miasto do końca stycznia 2026 r.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z rekordowym wzrostem w segmencie cargo

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad dziesięciokrotny wzrost usług cargo w porównaniu z poprzednim rokiem odnotował Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W październiku 2025 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad milion towarów. To bezprecedensowy wynik.

Reklama