Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

Dodano:

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka i Roberta Makłowicza.

We wtorek w Rzeszowie, po raz kolejny w tym roku, gościł Robert Makłowicz. Powodem wizyty była konferencja organizowana wspólnie z Konradem Fijołkiem, dotycząca organizacji w stolicy Podkarpacia  Festiwalu Kuinarnego "Karpaty na widelcu", który ma promować lokalną gastronomię.

- Wiosną tego roku padły deklaracje na temat możliwości organizacji „Karpat na widelcu”. Dziś możemy już powiedzieć – wspaniały festiwal kulinarny odbędzie się w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
O możliwości zorganizowania Festiwalu Kulinarnego „Karpaty na widelcu” Konrad Fijołek i Robert Makłowicz rozmawiali podczas wiosennej kampanii wyborczej. – Padły wtedy poważne deklaracje, które przedstawiłem mieszkańcom. Pomysł bardzo spodobał się. I dziś mogę powiedzieć, że dotrzymujemy słowa – fantastyczna impreza - Festiwal Kulinarny „Karpaty na widelcu”, która będzie jednym z naszych głównych miejskich wydarzeń promocyjnych, odbędzie się w Rzeszowie – we wrześniu przyszłego roku – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
- To będzie wyjątkowy, wielowątkowy festiwal. W czasie jego trwania Rzeszów będzie stolicą całego karpackiego łuku jeśli chodzi o kulinaria i kulturę. To ma być festiwal dla mieszkańców i ludzi zajmujących się gastronomią nie tylko w Rzeszowie ale na całym Podkarpaciu. Sama nazwa festiwalu „Karpaty na widelcu” zobowiązuje nas do tego, aby to w Rzeszowie zaistniała kuchnia z Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Węgier a nawet z Bałkanów – tłumaczył Robert Makłowicz. – Taki festiwal to idealne miejsce aby promować nie tylko restauracje ale też producentów regionalnych. Podkarpacie i całe Karpaty to przecież olbrzymia skarbnica smaków. Będziemy promować nasze „małe ojczyzny” i czerpać z nich pomysły pełnymi garściami – apelował Makłowicz.

- O szczegółach przygotowywanego wydarzenia będziemy mieszkańców informować na bieżąco – zapowiedział prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Reklama