Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

Dodano: 15.09.2021 r.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka i Roberta Makłowicza.

We wtorek w Rzeszowie, po raz kolejny w tym roku, gościł Robert Makłowicz. Powodem wizyty była konferencja organizowana wspólnie z Konradem Fijołkiem, dotycząca organizacji w stolicy Podkarpacia  Festiwalu Kuinarnego "Karpaty na widelcu", który ma promować lokalną gastronomię.

- Wiosną tego roku padły deklaracje na temat możliwości organizacji „Karpat na widelcu”. Dziś możemy już powiedzieć – wspaniały festiwal kulinarny odbędzie się w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
O możliwości zorganizowania Festiwalu Kulinarnego „Karpaty na widelcu” Konrad Fijołek i Robert Makłowicz rozmawiali podczas wiosennej kampanii wyborczej. – Padły wtedy poważne deklaracje, które przedstawiłem mieszkańcom. Pomysł bardzo spodobał się. I dziś mogę powiedzieć, że dotrzymujemy słowa – fantastyczna impreza - Festiwal Kulinarny „Karpaty na widelcu”, która będzie jednym z naszych głównych miejskich wydarzeń promocyjnych, odbędzie się w Rzeszowie – we wrześniu przyszłego roku – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
- To będzie wyjątkowy, wielowątkowy festiwal. W czasie jego trwania Rzeszów będzie stolicą całego karpackiego łuku jeśli chodzi o kulinaria i kulturę. To ma być festiwal dla mieszkańców i ludzi zajmujących się gastronomią nie tylko w Rzeszowie ale na całym Podkarpaciu. Sama nazwa festiwalu „Karpaty na widelcu” zobowiązuje nas do tego, aby to w Rzeszowie zaistniała kuchnia z Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Węgier a nawet z Bałkanów – tłumaczył Robert Makłowicz. – Taki festiwal to idealne miejsce aby promować nie tylko restauracje ale też producentów regionalnych. Podkarpacie i całe Karpaty to przecież olbrzymia skarbnica smaków. Będziemy promować nasze „małe ojczyzny” i czerpać z nich pomysły pełnymi garściami – apelował Makłowicz.

- O szczegółach przygotowywanego wydarzenia będziemy mieszkańców informować na bieżąco – zapowiedział prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa rzeszowskie osiedla. Ogłoszono przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy ponad 800-metrowego fragmentu drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Rozstrzygnięcie przetargu ma się odbyć wczesną wiosną. Inwestycja częściowo będzie realizowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Przejechał przez opadające rogatki, uderzył w budynek i uciekł. Był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który z dużą prędkością przejechał przez przejazd kolejowy, mimo opadających rogatek, a następnie uderzył w budynek i ogrodzenie prywatnej posesji. Po...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na rondzie Kuronia. 4 osoby w szpitalu

RZESZÓW. Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący skodą przejechał przez rondo na wprost, a następnie zderzył się z bmw.

Rzeszów

Blisko 2,5 mln zł na nowe place zabaw przy rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Blisko 2,5 mln zł otrzymał Rzeszów na modernizację i unowocześnienie placów zabaw w dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Środki pochodzą z rządowego programu „Aktywne Place Zabaw”. Na całym Podkarpaciu projekt obejmie łącznie 23...

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Reklama