Rzeszów - Środa, 02.07.2025
Reklama

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje w maju rajd rowerowy „Tour de WSIiZ”. Wydarzenie połączone będzie z EkoPiknikiem, który odbędzie się na terenie Kampusu WSIiZ w Kielnarowej.

Celem organizacji rajdu jest propagowanie prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu, a także promocja zdrowego stylu życia i zrównoważonej turystyki rowerowej w województwie podkarpackim. Trasa rajdu została zaplanowana w taki sposób, aby promować istniejącą infrastrukturę rowerową – ścieżki rowerowe w Rzeszowie oraz szlak rowerowy GREEN-VELO. Pośrednim celem organizacji wydarzenia jest promowanie roweru jako środka transportu, dzięki któremu możemy bez problemu płynnie poruszać się po zatłoczonych miastach, aktywnie wypoczywać, a w konsekwencji skutecznie ograniczać emisję CO2.

„Tour de WSIiZ” wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Jej start zlokalizowany będzie przy siedzibie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego, a meta znajdzie się na Kampusie uczelni w Kielnarowej. Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe punkty startowe dla tych, którzy zechcą dołączyć do rajdu w 1/3 i 2/3 odległości trasy. Trasa rajdu ma umiarkowany poziom trudności. Cała trasa dostępna jest TUTAJ.

Po dotarciu na metę na uczestników czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby. Otwarte będą również strefy aktywności, dietetyki, rehabilitacji i rozrywki. Wśród uczestników rajdu, którzy pokonają całą trasę, rozlosowany zostanie rower ufundowany przez Decathlon, a wśród pozostałych uczestników rajdu rozlosowanych zostanie 70 nagród.
 
Reklama
Plan Rajdu Rowerowego Tour de WSIiZ:

 
9:30 - Rozpoczęcie zbiórki przy Kampusie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego 2
10:30 - Start Rajdu
13:30 - Planowany przyjazd na metę na terenie Kampusu WSIiZ w Kielnarowej
13:30 – 16:15 - Rozpoczęcie Ekopikniku aktywności i zdrowego odżywiania, w tym między innymi:
  • strefa zabaw – atrakcje i zabawy dla dzieci,
  • strefa zdrowia – sprawdź swoje ciśnienie, poznaj techniki automasażu i uzyskaj porady dietetyczne,
  • strefa atrakcji – konkursy z nagrodami, sprawdź się w jeździe w alkogoglach,
  • strefa rowerów – przyjdź i wypróbuj! + porady rowerowe, przegląd bezpieczeństwa roweru,
  • strefa beauty – malunki na dziecięcych buziach i porady kosmetologiczne.
13:30 - Poczęstunek – kiełbaska z grilla i małe co nieco,
14:30 – 15:00 - Niesamowity pokaz – rowerowe show Krystiana Herby,
16:00 - Finał konkursu „Be Eco – zaprojektuj kask rowerowy”,
16:15 – 16:30 - Rozlosowanie nagród wśród uczestników rajdu – w tym roweru!
17:00 - Zakończenie Rajdu.
 
Wszyscy chętni, którzy chcą zgłosić swoje uczestnictwo w Tour de WSIiZ mogą to zrobić w terminie do 5 maja 2023 r. poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie TUTAJ.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu wydarzenia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie.

Reklama