Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego. W sprawie zatrzymano chłopaka zmarłej. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3-miesięcy.

Zwłoki 18-letniej kobiety ujawniono w sobotę, 22 maja około godz. 12:30 w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatkowskiego. Znalazł je właściciel mieszkania, które zmarła wynajmowała wspólnie ze swoim o rok starszym chłopakiem. Obydwoje to mieszkańcy województwa śląskiego.

Do tragicznych wydarzeń doszło dwa dni wcześniej, tj. w czwartek 20 maja br.  - Norbert Z. pozbawił życia swoją dziewczynę 18-letnią Natalię J. poprzez kilkukrotne dźgnięcia nożem w klatkę piersiową.  – informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Jak ustaliła Policja, para zalegała z czynszem. Właściciel mieszkania, które wynajmowali, pojawił się w nim w celu uregulowania należności. 19-latek stwierdził, że pieniądze ma jego dziewczyna, która akurat przebywa w jednej z rzeszowskich galerii. Razem z właścicielem udali się we wskazane miejsce. Tam podejrzany przekazał klucze do mieszkania i uciekł. Właściciel wrócił do mieszkania, gdzie w sypialni znalazł ciało dziewczyny, a następnie powiadomił służby.
Reklama
Policjanci rozpoczęli poszukiwanie 19-latka. Na podstawie rysopisu, po dwóch godzinach zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. - Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, odmówił złożenia wyjaśnień i udziału w wizji lokalnej – informuje Krzysztof Ciechanowski.

W poniedziałek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 19-latka na okres 3 miesięcy.

Policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci rozpoczęli przesłuchiwanie świadków.
 
Źródło: KMP Rzeszów, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim. Autobus potrącił pieszego

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim autobus miejski potrącił 68-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy, zmarł.

Rzeszów

Punkt Kancelaryjny Urzędu Miasta Rzeszowa zmienia siedzibę

RZESZÓW. Od środy (26 października) wszelką korespondencje dostarczaną osobiście do Urzędu Miasta Rzeszowa będzie można składać w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Miasta Rzeszowa, zlokalizowanym w pokoju nr 1 w budynku przy ul. Rynek...

Rzeszów

Od poniedziałku wraca część zawieszonych kursów MPK

RZESZÓW. Z kolei na liniach 0A i 19 blisko 30 kursów nadal nie będzie realizowanych, aż do końca przyszłego tygodnia. 

Rzeszów

1000 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte zasadzili ul. Krogulskiego 1000 drzew. W ten sposób firma upamiętniła zatrudnienie tysięcznego pracownika.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście.

Rzeszów

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022

RZESZÓW. Gala finałowa odbędzie się 20 listopada w hotelu Hilton w Rzeszowie.

Rzeszów

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Rzeszów

Ruszyła zbiórka pieniędzy na miejski fortepian

RZESZÓW. Trwa akcja pod hasłem „Fortepian Dla Rzeszowa”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup fortepianu zewnętrznego, który pozostałby na stałe na rzeszowskim Rynku.

Reklama