Rzeszów - Czwartek, 03.07.2025
Reklama

Tragiczny pożar na osiedlu Nowe Miasto. Nie żyje 14-letnia dziewczynka

Dodano: /

fot. BS / KMP w Rzeszowie
fot. BS / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 8 osób poszkodowanych, 1 osoba nie żyje, ewakuacja mieszkańców – to bilans tragicznego pożaru do którego doszło wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Popiełuszki na osiedlu Nowe Miasto.

Pożar wybuchł przed godz. 20:40. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na 4. piętrze w bloku przy ul. Popiełuszki 12. Z płonącego mieszkania wydobyto rannego 69-letniego mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Konieczna była ewakuacja części mieszkańców. Kilku wymagało pomocy medycznej.

- Łącznie pomocy medycznej wymagało 8 osób. Niestety, pomimo udzielonej na miejscu pomocy, nie udało się uratować życia 14-letniej dziewczynki – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci całą noc opracowali na miejscu pożaru. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, ewakuacją mieszkańców oraz udrożnieniu dróg dojazdowych, tak, aby pojazdy służb ratowniczych miały swobodny dojazd. Funkcjonariusze pilnowali również mienia mieszkańców, którzy tej nocy nie mogli wrócić do swoich domów.

Reklama

Przyczyna pożaru nie jest znana. Policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady, niezbędne do ustalenia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Osoby poszkodowane w pożarze mogą uzyskać pomoc dzwoniąc pod poniższe numery telefonów:

• Ośrodek Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej w Rzeszowie - 17 851 25 00
• Informacje + jak pomóc - 17 853 57 53

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe zaprezentuje drużynę. Kapitana wybiorą kibice

RZESZÓW. Już w piątek, 24 stycznia, o godz. 18:00 w Millenium Hall odbędzie się prezentacja drużyny Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020.

Rzeszów

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”.

Rzeszów

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa.

Rzeszów

Strażak z rzeszowskiej komendy miejskiej otrzymał medal od Prezydenta RP

RZESZÓW. Medal Za Ofiarność i Odwagę został wręczony podczas uroczystości, która odbyła się 8.01.2020r. w Pałacu Prezydenckim.

Rzeszów

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

RZESZÓW. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta

RZESZÓW. Tym razem „kłody pod nogi” rzucają władzom miasta mieszkańcy i stowarzyszenie, zajmujące się oceną legalności działań administracji

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

RZESZÓW. Mieszkańcy mogą liczyć na 100% pokrycie kosztów.

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Reklama