Rzeszów - Czwartek, 02.07.2026
Reklama

Trawa, krzesełka i gotowa bieżnia. PCLA coraz bliżej zakończenia [ZDJĘCIA]

Dodano: 30.06.2026 r. / Redakcja

PCLA, fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
PCLA, fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie weszła w końcowy etap. Trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół stadionu. W kolejnych miesiącach wykonawca będzie przygotowywał obiekt do odbiorów technicznych oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Jak przekazała Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki zrealizowano już około 90 procent wszystkich prac. - Na płycie boiska rośnie trawa, gotowa jest już nawierzchnia lekkoatletyczna, a na trybunach zakończono montaż krzesełek – wylicza Beata Sander.

Wewnątrz obiektu prowadzone są końcowe prace wykończeniowe, które obejmują m.in. malowanie ścian, montowanie balustrad ochronnych, biały montaż oraz montaż systemów nagłośnienia i oświetlenia. Na ukończeniu jest również elewacja budynku.

Trwają również intensywne prace związane z zagospodarowaniem terenu na zewnątrz stadionu. Sadzona jest zieleń, powstają chodniki, trwa montaż ogrodzenia oraz podświetlenia elewacji obiektu.

Inwestycja za blisko 200 mln zł

Reklama

Inwestycja przy ul. Wyspiańskiego jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Rzeszowa, województwa podkarpackiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt o wartości blisko 200 mln zł buduje spółka Mirbud SA. Zakończenie wszystkich robót planowane jest na 30 października 2026 roku.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Na zadaszonych trybunach przewidziano miejsca dla blisko 8 tys. widzów.

Stadion będzie pełnił trzy funkcje, z których kluczową stanowić ma lekkoatletyczna.

Obiekt zostanie przystosowany do organizacji mistrzostw Polski i Europy w różnych kategoriach wiekowych. Znajdzie się tam 400-metrowa bieżnia, skocznie, kryta bieżnia 150 m oraz zaplecze odnowy biologicznej.

PCLA będzie również spełniać wymogi stadionu piłkarskiego Ekstraklasy i UEFA. Zaplanowano sektor dla kibiców gości, strefę rodzinną, loże VIP oraz miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Boisko zostanie wyposażone w naturalną murawę z systemem nawadniania i podgrzewania.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz interweniuje w sprawie cen paliw. Wysłano pismo do operatorów rzeszowskich stacji paliw

RZESZÓW. Miasto chce zmniejszenia cen paliw w mieście. Ratusz uważa, że nie odzwierciedlają one faktycznych cen za baryłkę ropy. 

Rzeszów

Rzeszów coraz bliżej stworzenia systemu kamer „wyłapujących” kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle

RZESZÓW. Dostęp do systemu będzie miała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

RZESZÓW. Póki co nie będzie w mieście basenów solankowych.

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Rzeszów

Loty Marka Kuchcińskiego. Marszałek Władysław Ortyl wydaje oświadczenie

RZESZÓW. Marszałek województwa podkarpackiego odnosi się do lotów rządowym samolotem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Rzeszów

126 interwencji strażaków na Podkarpaciu. W Rzeszowie było spokojnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. W Rzeszowie, jak również w powiecie rzeszowskim obyło się bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Rzeszów

Klątwa, czulent i „dmuchawa”, czyli Rzeszów śladami żydowskiej historii. Rusza specjalna trasa turystyczna

RZESZÓW. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała nową, ciekawą propozycję spędzenia czasu w Rzeszowie dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Reklama