Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Troje pieszych potrąconych w Rzeszowie i Jasionce. Policja apeluje o ostrożność

Dodano: 17.11.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dziś rano w Rzeszowie i w Jasionce doszło do potrącenia trzech osób na przejściach dla pieszych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują zarówno do kierowców jak i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych.

Do pierwszego potrącenia doszło po godz. 5:00 na ul. Powstańców Warszawy. 34-letni kierowca hondy potrącił przechodzącego przez przejście 22-letniego mężczyznę.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godz. 7:30 na ul. Okulickiego. Jak informuje rzeszowska Policja, 56-letni kierowca opla, wyjeżdżając z parkingu potrącił starszą kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

Kilkanaście minut później w Jasionce, doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszego. Kierujący oplem, także na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 18-latka.

Na szczęście żadna z poszkodowanych osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.
Reklama
Ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne, policjanci apelują zarówno do kierowców jak i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i w rejonie przejść dla pieszych.
Funkcjonariusze przypominają, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo wchodzącemu na pasy.

Z kolei piesi uczestnicy ruchu drogowego powinni mieć świadomość, że przed wejściem na przejście dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność. Fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu np. poprzez wejście bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów będzie miał dwie nowe ulice

RZESZÓW. Jedna z ulic znajdzie się na osiedlu Franciszka Kotuli, druga na os. Przybyszówka.

Rzeszów

Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych ws. darmowych biletów: podstawa prawna jest

RZESZÓW. Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych  apeluje o ponowne rozpatrzenie petycji.

Rzeszów

Zapadł wyrok w sprawie w sprawie zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Po sześciomiesięcznym procesie sądowym znamy wyrok – 25 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Czarny bez z Rzeszowa najpiękniejszym drzewem w Polsce

RZESZÓW. W konkursie wzięło udział 16 innych drzew z polskich miast.

Rzeszów

Postawiono zarzuty 23-latkowi, który zrzucił hulajnogę Blinkee z mostu

RZESZÓW. Wartość strat została oszacowana na kwotę 3075 zł.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty informatyczne dla osób powyżej 50 roku życia

RZESZÓW. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku na ul. Krakowskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. 20-letniemu Kacprowi I. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Osoby głuche nie pojadą za darmo komunikacją miejską, „gdyż przepisy prawa nie dają podstawy”?

RZESZÓW. Petycja trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Rzeszowa.

Reklama