Rzeszów - Piątek, 05.12.2025
Reklama

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA]

Dodano: 03.10.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstaje Park dla Seniora. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym miesiącu. Jej wartość to ponad 500 tys. zł.
 

Park powstaje przy ul. Staszica, na terenie zieleńca znajdującego się w sąsiedztwie siedziby MPEC. Projekt przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. W południowej części terenu znajdą się m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń. Wzdłuż głównej alei powstaną trejaże z ławkami, obsadzone rabatami, zaprojektowane w sposób umożliwiający stworzenie zielonego dachu. Ustawiony zostanie także parklet, który połączy funkcję wypoczynkową oraz społeczną dzięki tzw. “biblioteczce miejskiej”. W centralnej części parku, wśród istniejącej zieleni, stworzone zostaną rabaty. Wokół drzew zamontowane będą ławki. Wybrane drzewa oraz grupy roślin będą podświetlane. W ramach zadania wymienione zostaną również kosze na śmieci oraz ławki.
 
Reklama
Park dla Seniora ma by gotowy jeszcze w tym miesiącu. Jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa „większość prac została już wykonana”. Wykonawca zamontował już m.in. pergole oraz elementy siłowni. Obecnie realizowane są prace przy alejkach, przygotowywane są również nasadzenia.
 
Inwestycje realizuje wybrana w przetargu firma Arko z Dzikowca. Jej wartość to ponad 500 tys. zł.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Reklama