Rzeszów - Sobota, 14.06.2025
Reklama

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

Dodano:

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

W przetargu na przebudowę Stadionu Miejskiego wzięło udział 6 firm. Ostatecznie wygrała firma Ada-Light z Gostynina, która zgodnie z umową ma czas do 25 lutego 2021 r. aby zakończyć wszystkie roboty.

Inwestycje podzielono na trzy zadania. W ramach pierwszego z nich wykonane zostanie m.in. ogrzewanie płyty głównej, wymiana murawy oraz odwodnienie toru żużlowego. Drugie zadanie dotyczy wykonanie oświetlenia płyty boiska i toru żużlowego oraz postawienie dodatkowego punktu kasowego od strony al. Powstańców Warszawy. W ramach trzeciego zadania, wykonawca zdemontuje stare maszty oświetleniowe.

Po zakończeniu prac remontowych, zarówno tor żużlowy, jak i boisko główne będzie miało standard licencyjny ekstraklasy wymagany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz najwyższy standard wymagany przez Polski Związek Motorowy.

Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł.

 
Źródło: erzeszow.pl
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?

Rzeszów

Przy al. Lubomirskich staną nowe ławki

RZESZÓW. Jedno i dwustronne ławki zastąpią te stare, wysłużone.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w okresie święta Bożego Ciała?

RZESZÓW. W święto Bożego Ciała, autobusy komunikacji miejskiej pojadą jak w niedzielę, natomiast dzień później jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.  

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie "Moc Odkrywców" - święto nauki dla małych i dużych

RZESZÓW. Miasteczko Piknikowe zlokalizowane będzie tradycyjnie wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacyjny w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. Punkt działał będzie w każdy wtorek w godz. 10.00 do 18.00.

Rzeszów

Nowe przejazdy rowerowe na pięciu rzeszowskich skrzyżowaniach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. W wakacje będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Reklama