Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

Dodano: 03.06.2022 r.

Screen z filmiku prezentującego inwestycję / Realizacja: Adam Lampart/UM Rzeszów/
Screen z filmiku prezentującego inwestycję / Realizacja: Adam Lampart/UM Rzeszów/
RZESZÓW. Trwa największa obecnie drogowa inwestycja w Rzeszowie. Chodzi o przebudowę układu komunikacyjnego w śródmieściu, w okolicach dworca PKP. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

W ramach inwestycji przebudowywany jest układ komunikacyjny ulic: Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego. Zakończenie tego zadania poprawi komunikację w centrum Rzeszowa m.in. poprzez uruchomienie przejazdu pod torami kolejowymi. – Wszyscy pamiętamy ten przejazd sprzed przebudowy – wąski, z ruchem wahadłowym. Nowy da możliwość równoczesnego przejazdu w obydwu kierunkach, dzięki czemu lepiej skomunikowane będą północna i południowa część miasta – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Uruchomienie przejazdu pod torami powinno wpłynąć na zmniejszenie obciążenia m.in. na wiadukcie Tarnobrzeskim i al. Piłsudskiego.
Reklama
Obecnie na terenie inwestycji wykonywanych jest wiele zadań. Na ul. Żółkiewskiego trwają prace przy konstrukcji nawierzchni, na ul. Siemieńskiego przy chodnikach i ścieżce pieszo-rowerowej. Na ul. Fredry budowana jest kanalizacja deszczowa i sanitarna, podobne prace są wykonywane na Żółkiewskiego. Na ulicach Fredry, Śniadeckich i Żółkiewskiego trwa budowa oświetlenia. Na miesiące wakacyjne zaplanowana jest budowa ronda, które powstanie u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry.

Zakończenie tej potężnej i ważnej inwestycji zaplanowane jest na październik tego roku. Jej koszt to 50 mln zł. Miasto zdobyło na nią dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.



 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Rzeszów

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe wiaty rowerowe

RZESZÓW. Powstanie ich pięć. Mają być modułowe, tak aby w przyszłości mogły zostać rozbudowane. W każdej z nich znajdzie się miejsce przynajmniej dla 35 rowerów.

Reklama