Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Trwa przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja zwycięskiej koncepcji PCZD pracowni Atelier Tektura / Materiały prasowe
Wizualizacja zwycięskiej koncepcji PCZD pracowni Atelier Tektura / Materiały prasowe

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie poszukuje firmy, która wybuduje Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej (PCMD). Potencjalni wykonawcy mają czas do 24 października na złożenie ofert.

Budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej to zadanie składające się z kilku etapów. Pierwszy – rozpoczęty w lipcu 2024 roku – polegał na przygotowaniu terenu pod przyszłą budowę lądowiska i parkingu. Wykonawca przebudował infrastrukturę podziemną, która kolidowała z planowanym obiektem.

Kolejnym krokiem jest budowa parkingu wielopoziomowego wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Etap ten trwa od lipca br. i ma zakończyć się w maju 2026 roku. – Na chwilę obecną zakończono prace przygotowawcze oraz palowanie fundamentów. W połowie października rozpocznie się wznoszenie konstrukcji budowli – informuje Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

Lądowisko jest niezbędne do zachowania ciągłości funkcjonowania Centrum Urazowego oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

We wrześniu br. ogłoszono przetarg na realizację ostatniego etapu tej ogromnej inwestycji – budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Oferty można składać do 24 października 2025 r.

Reklama

Projekt zakłada powstanie pięciokondygnacyjnego budynku, połączonego z istniejącą częścią dziecięcą szpitala. Powierzchnia obiektu wyniesie 52 tys. mkw. W nowym budynku znajdą się m.in. kliniki: kardiologii, otolaryngologii, alergologii i mukowiscydozy, urologii, a także centrum leczenia zaburzeń hormonalnych i metabolicznych, dziecięcy oddział ratunkowy, blok operacyjny oraz oddział intensywnej terapii dla dzieci. Powstanie również pełne zaplecze diagnostyczne, w tym rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy oraz aparaty RTG.

Rozszerzona zostanie działalność poradni dziecięcych, a ponadto utworzone zostaną nowe – m.in. poradnia genetyczna, diagnostyki prenatalnej czy chorób zakaźnych.

Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej powstanie w miejscu obecnego naziemnego lądowiska. Inwestycja ma być gotowa pod koniec II kwartału 2029 roku.

Warto podkreślić, że Podkarpacie jest jedynym regionem w Polsce, w którym nie funkcjonuje samodzielny szpital dziecięcy. Dzięki budowie PCMD dzieci i młodzież z całego województwa zyskają znacznie lepszy dostęp do świadczeń zdrowotnych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Back to School w Millenium Hall. Oferty zajęć, strefa malucha, rabaty dla uczniów

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 września.

Rzeszów

Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej oficjalnie przejął władzę rektorską

RZESZÓW. Nowy rektor zamierza z Politechniki stworzyć uczelnię, która będzie motorem napędowym nie tylko w regionie podkarpacia.

Rzeszów

Uszkodziła auto przy ul. Lwowskiej i odjechała. Miała ponad 3 promile

RZESZÓW. Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 39-letniej kobiecie, która będąc pod wpływem alkoholu, uszkodziła zaparkowany samochód, a gdy dowiedziała się, że poszkodowany wezwał policję, odjechała z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

Podpisano umowę na przebudowę budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana

RZESZÓW. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Jej koszt to blisko 16,5 mln. zł  

Rzeszów

Dwie nowe ulice w Rzeszowie: ul. ks. Andrzeja Rabija i ul. Jana Welca

RZESZÓW. Radni zaakceptowali projekty uchwał dotyczące nadania nazw dwóm rzeszowskim ulicom.

Rzeszów

Kryte lodowisko przy ul. Witosa. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy krytego lodowiska w Rzeszowie.

Rzeszów

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Dwie linie będa kursowały częściej. Wznowione zostaną kursy oznaczone literą „s” oraz przywrócona zostanie „osiedlowa” linia nr 50 na Zalesiu.

Rzeszów

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Reklama