Rzeszów - Wtorek, 11.11.2025
Reklama

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

Dodano: 19.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa. Remontem zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. W ramach prowadzonych prac, wjazd na ulice od strony ul. Kiepury został zablokowany do połowy sierpnia.

W lipcu 2018 roku informowaliśmy o rozpoczęciu przetargu. Rozbudowa ul. Wieniawskiego składa się z trzech etapów. Pierwszy etap zakłada remont drogi od ul. Dunikowskiego do przebudowanego odcinka drogi, który rozpoczyna się w miejscu skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ul. Dunikowskiego i biegnie w kierunku osiedla Słocina.

Drugi etap, które właśnie trwa, wiąże się z rozbudową ul. Wieniawskiego na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Dunikowskiego. Na ok. 800 m. odcinku rozbudowana zostanie droga o szerokości 7 m. Od ul. Łukasiewicza w kierunku ul. Jana Kiepury powstanie obustronny chodnik, natomiast od skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ulicą Kiepury w kierunku ul. Dunikowskiego powstanie lewostronny chodnik. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa. Dodatkowo będzie 27 szt. nowych słupów oświetlenia ulicznego.
Reklama
Właśnie w związku z drugim etapem inwestycji, prace jakie prowadzi wykonawca wiążą się z tym, że konieczne było zamknięcie wjazdu na ulicę od strony ul. Kiepury. Zakaz wjazdu zostanie usunięty dopiero w połowie sierpnia.

„Ulica od strony ul. Kiepury będzie zamknięta do 18 sierpnia. Na razie nie ma planów, żeby zamykać jakieś inne odcinki” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Trzeci etap inwestycji mówi o budowie sieci kanalizacji w rejonie ul. Herberta. Na odcinku wykonana zostanie budowa kanalizacji deszczowej ze studniami kanalizacyjnymi o łącznej długości ok. 428 m. Przedmiot zamówienia swoim działaniem obejmie osiem działek. Prace przebiegać będą w regionie ulicy Siemaszkowej, Wieniawskiego, Kiepury, Czajkowskiego i Herberta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa za inwestycje zainkasowało 13 688 219,97 zł. Inwestycja ma trwać do 29 maja 2020 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Wybrano zadania do głosowania

RZESZÓW. 129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej mieszkańcy zaproponowali do III kategorii, dotyczącej m.in. wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów w Bratkowicach. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Bratkowicach.

Rzeszów

W poniedziałek otwarcie nowego Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii "Nowy Świat"

RZESZÓW. Punkt został przeniesiony do nowego i większego lokalu, który mieści się na poziomie +1.

Rzeszów

Speed Show. Wielkie spotkanie miłośników motoryzacji w Rzeszowie

RZESZÓW. Pokazy jazdy sportowej, driftu, wystawy samochodów i jednośladów, strefa Expo i FoodTruck oraz miasteczko zabaw dla najmłodszych to część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy SpeedShow - pierwszej tak dużej imprezy dla miłośników motoryzacji...

Rzeszów

Przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie powstaje nowy chodnik

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla.

Rzeszów

Nowe lokale na lotnisku w Jasionce - ekskluzywny sklep i dwie kawiarnie

RZESZÓW/JASIONKA. Firma Baltona otworzyła w terminalu lotniska w Jasionce trzy nowe punkty usługowe – ekskluzywny sklep Baltona Ministore oraz dwie kawiarnie Cavarious.

Rzeszów

Otwarto łącznik drogi ekspresowej S-19 w powiecie rzeszowskim

RZESZÓW. W środę, 16 sierpnia br. odbyło się oficjalne otwarcie łącznika drogi ekspresowej S-19 od węzła Rzeszów-Południe do drogi krajowej nr 19 w Boguchwale. Inwestycję zrealizował Powiat Rzeszowski.

Rzeszów

Najstarsza podstawówka w Rzeszowie będzie miała nowy dach

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wykonanie nowego dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, znajdującej się w ścisłym centrum miasta.

Reklama