Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

Dodano: 19.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa. Remontem zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. W ramach prowadzonych prac, wjazd na ulice od strony ul. Kiepury został zablokowany do połowy sierpnia.

W lipcu 2018 roku informowaliśmy o rozpoczęciu przetargu. Rozbudowa ul. Wieniawskiego składa się z trzech etapów. Pierwszy etap zakłada remont drogi od ul. Dunikowskiego do przebudowanego odcinka drogi, który rozpoczyna się w miejscu skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ul. Dunikowskiego i biegnie w kierunku osiedla Słocina.

Drugi etap, które właśnie trwa, wiąże się z rozbudową ul. Wieniawskiego na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Dunikowskiego. Na ok. 800 m. odcinku rozbudowana zostanie droga o szerokości 7 m. Od ul. Łukasiewicza w kierunku ul. Jana Kiepury powstanie obustronny chodnik, natomiast od skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ulicą Kiepury w kierunku ul. Dunikowskiego powstanie lewostronny chodnik. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa. Dodatkowo będzie 27 szt. nowych słupów oświetlenia ulicznego.
Reklama
Właśnie w związku z drugim etapem inwestycji, prace jakie prowadzi wykonawca wiążą się z tym, że konieczne było zamknięcie wjazdu na ulicę od strony ul. Kiepury. Zakaz wjazdu zostanie usunięty dopiero w połowie sierpnia.

„Ulica od strony ul. Kiepury będzie zamknięta do 18 sierpnia. Na razie nie ma planów, żeby zamykać jakieś inne odcinki” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Trzeci etap inwestycji mówi o budowie sieci kanalizacji w rejonie ul. Herberta. Na odcinku wykonana zostanie budowa kanalizacji deszczowej ze studniami kanalizacyjnymi o łącznej długości ok. 428 m. Przedmiot zamówienia swoim działaniem obejmie osiem działek. Prace przebiegać będą w regionie ulicy Siemaszkowej, Wieniawskiego, Kiepury, Czajkowskiego i Herberta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa za inwestycje zainkasowało 13 688 219,97 zł. Inwestycja ma trwać do 29 maja 2020 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Raport Unii Metropolii Polskich. W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost  populacji mieszkańców Rzeszowa aż o 53 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich. 

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Rzeszów

MPWiK realizuje dużą inwestycję w północno-zachodniej części Rzeszowa

RZESZÓW. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej.

Reklama