Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

Dodano: 19.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa. Remontem zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. W ramach prowadzonych prac, wjazd na ulice od strony ul. Kiepury został zablokowany do połowy sierpnia.

W lipcu 2018 roku informowaliśmy o rozpoczęciu przetargu. Rozbudowa ul. Wieniawskiego składa się z trzech etapów. Pierwszy etap zakłada remont drogi od ul. Dunikowskiego do przebudowanego odcinka drogi, który rozpoczyna się w miejscu skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ul. Dunikowskiego i biegnie w kierunku osiedla Słocina.

Drugi etap, które właśnie trwa, wiąże się z rozbudową ul. Wieniawskiego na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Dunikowskiego. Na ok. 800 m. odcinku rozbudowana zostanie droga o szerokości 7 m. Od ul. Łukasiewicza w kierunku ul. Jana Kiepury powstanie obustronny chodnik, natomiast od skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ulicą Kiepury w kierunku ul. Dunikowskiego powstanie lewostronny chodnik. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa. Dodatkowo będzie 27 szt. nowych słupów oświetlenia ulicznego.
Reklama
Właśnie w związku z drugim etapem inwestycji, prace jakie prowadzi wykonawca wiążą się z tym, że konieczne było zamknięcie wjazdu na ulicę od strony ul. Kiepury. Zakaz wjazdu zostanie usunięty dopiero w połowie sierpnia.

„Ulica od strony ul. Kiepury będzie zamknięta do 18 sierpnia. Na razie nie ma planów, żeby zamykać jakieś inne odcinki” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Trzeci etap inwestycji mówi o budowie sieci kanalizacji w rejonie ul. Herberta. Na odcinku wykonana zostanie budowa kanalizacji deszczowej ze studniami kanalizacyjnymi o łącznej długości ok. 428 m. Przedmiot zamówienia swoim działaniem obejmie osiem działek. Prace przebiegać będą w regionie ulicy Siemaszkowej, Wieniawskiego, Kiepury, Czajkowskiego i Herberta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa za inwestycje zainkasowało 13 688 219,97 zł. Inwestycja ma trwać do 29 maja 2020 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Rzeszów

Rzeszowskie pogotowie ma nową karetkę

RZESZÓW. Pracownicy WSPR w Rzeszowie otrzymali nowy ambulans. Kluczyki do karetki wręczyła dziś osobiście Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Reklama