Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Trwa rozbudowa drogi, która w przyszłości posłuży jako dojazd do aquaparku

Dodano:

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
RZESZÓW. Na osiedlu Staromieście trwają prace przy rozbudowie ul. Jana Welca. Nowy odcinek ma w przyszłości służyć jako dojazd do aquaparku, który ma powstać w tym rejonie. Inwestycję o wartości 3,7 mln zł realizuje firma Eurovia. Prace mają zakończyć się pod koniec lipca br.

Prace rozpoczęły się jesienią 2023 roku. Ulica Welca to boczna droga prowadząca z ulicy Krogulskiego do nowych bloków mieszkalnych. Częściowo została wykonana już wcześniej. Obecne prace obejmą 424-metrowy odcinek prowadzący w kierunku północnym.

W ramach zadania budowana jest droga o szerokości 7 metrów. Powstają również chodniki oraz obustronne ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, oddzielone od jezdni pasem zieleni.
Reklama
Dodatkowo wykonane zostaną nowe zatoki autobusowe, oświetlenie, budowa i przebudowa zjazdów, odwodnienia i kanału technologicznego.

Do tej pory wykonawca zrealizował roboty związane m.in. przebudową infrastruktury podziemnej, budową kanału technologicznego. Gotowa jest już konstrukcja warstw dolnych na dwóch zatokach autobusowych. Częściowo ustawiono krawężnik i obrzeże. Jest już gotowy również fragment chodnika.

- Obecnie trwają roboty związane z korytowaniem pod konstrukcję chodnika i ścieżki rowerowej oraz fundamentowaniem pod słupy oświetleniowe – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Nowy odcinek ul. Welca ma być gotowy pod koniec lipca 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. „Dobra wiadomość tuż przed weekendem!! Dziś wydaliśmy pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, czyli jednego z najnowocześniejszych w kraju stadionów lekkoatletyczno-piłkarskich” – przekazał w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Rzeszów

Uszkodził 17 samochodów na Nowym Mieście. Usłyszał 3 zarzuty

RZESZÓW. 3 zarzuty usłyszał 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który uszkodził 17 samochodów zaparkowanych na kilku parkingach na osiedlu Nowe Miasto. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Poranne wypadki w Rzeszowie i Głogowie Małopolskim. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala. Z kolei w Głogowie Małopolskim zderzyły się ciężarowy man z samochodem osobowym. Kierujący osobówki został hospitalizowany....

Rzeszów

Na osiedlu Załęże powstaje nowy odcinek kanalizacji deszczowej

RZESZÓW. Blisko 750-metrów będzie miał nowy odcinek kanalizacji deszczowej, który budowany jest na osiedlu Załęże. Koszt tej inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

Rzeszów

Obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W dniach 17 – 21 marca 2025 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

Reklama