Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

Dodano: 18.06.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W Ratuszu trwa aktualnie 15. Sesja rady Miasta Rzeszowa. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

38 punktów w proponowanym porządku obrad oraz propozycje poszerzające tą liczbę, które notabene wymagają przegłosowania. Taki scenariusz rysuje się przed rzeszowskimi radnymi podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Kaliber niektórych tematów każe domniemać, że dyskusja będzie długa i wyczerpująca.

Jednym z pierwszych tematów, który zapewne będzie szczegółowo omawiany jest uchwała w sprawie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca. Podczas rozmów będzie wiele o inwestycjach, planach miasta oraz rzecz jasna o ubiegłorocznym budżecie.
Reklama
Kolejnym „elektryzującym” tematem będzie sprawa, która z perspektywy mieszkańców i podróżnych, wydaje się kluczowa podczas dzisiejszych obrad. Chodzi o podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej , która ostatnio miała miejsce w 2015 roku.

Poza tym pojawi się uchwała w sprawie określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego, oraz w sprawie uchwalenia Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.

Jednym z ciekawszych projektów uchwały jest kwestia dotacji do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową, które mogą wynieść nawet do 5 tys. zł, jeżeli radni zaakceptują projekt.

O przebiegu debaty oraz wynikach głosowań będziemy informować w ciągu najbliższych kilku dni.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zabójca kobiety z ul. Czudeckiej zatrzymany na trzy miesiące

RZESZÓW. Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-latek, który w piątek rano zadał znajomej kobiecie śmiertelne ciosy nożem. 

Rzeszów

Ruszyło lodowisko w Millenium Hall

RZESZÓW. W piątek na skwerze Millenium Hall wystartował sezon na łyżwiarskie szaleństwo. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

Osiedla Carpatia z dostępem do wody i kanalizacji

RZESZÓW. Sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz pompownia wody, które zabezpieczą m. in. osiedle Carpatia są już gotowe. To inwestycje za około 5 mln.

Rzeszów

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Rzeszów

Tragedia przy ul. Czudeckiej. Zatrzymano potencjalnego zabójcę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, mogącego mieć związek ze śmiercią 47-letniej kobiety, która z ranami klatki piersiowej została znaleziona dziś rano przed blokiem na ul. Czudeckiej. Jej życia nie udało się uratować.

Rzeszów

Zdrożeją bilety na miejskie autobusy? Jest projekt uchwały

RZESZÓW. Rezygnacja z biletów jednorazowych i podwyżki cen na prawie wszystkie rodzaje przejazdów zakłada projekt uchwały Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Pociągi elektryczne na trasie Ocice - Rzeszów. Nowe połączenia m.in. do Warszawy i Szczecina

RZESZÓW. Od 12 grudnia trasą Ocice – Rzeszów pojadą przyjazne środowisku pociągi elektryczne. To w ramach nowej inwestycji PKP PLK za 67 mln zł. Będą też nowe połączenia, w tym dalekobieżne.

Rzeszów

Rzeszowska straż miejska na pomoc mieszkańcom z rozładowanym akumulatorem

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy kupili urządzenie rozruchowe do samochodów z rozładowanym akumulatorem. Wczoraj wykorzystali je pierwszy raz, pomagając uruchomić silnik auta przy ul. Fredry. 

Reklama