Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W Ratuszu trwa aktualnie 15. Sesja rady Miasta Rzeszowa. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

38 punktów w proponowanym porządku obrad oraz propozycje poszerzające tą liczbę, które notabene wymagają przegłosowania. Taki scenariusz rysuje się przed rzeszowskimi radnymi podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Kaliber niektórych tematów każe domniemać, że dyskusja będzie długa i wyczerpująca.

Jednym z pierwszych tematów, który zapewne będzie szczegółowo omawiany jest uchwała w sprawie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca. Podczas rozmów będzie wiele o inwestycjach, planach miasta oraz rzecz jasna o ubiegłorocznym budżecie.
Reklama
Kolejnym „elektryzującym” tematem będzie sprawa, która z perspektywy mieszkańców i podróżnych, wydaje się kluczowa podczas dzisiejszych obrad. Chodzi o podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej , która ostatnio miała miejsce w 2015 roku.

Poza tym pojawi się uchwała w sprawie określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego, oraz w sprawie uchwalenia Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.

Jednym z ciekawszych projektów uchwały jest kwestia dotacji do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową, które mogą wynieść nawet do 5 tys. zł, jeżeli radni zaakceptują projekt.

O przebiegu debaty oraz wynikach głosowań będziemy informować w ciągu najbliższych kilku dni.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Raport z przebudowy stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. O stanie prac informowano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

Kasy samoobsługowe w E.Leclerc

RZESZÓW. Kasy samoobsługowe są dostępne od połowy sierpnia. Płatności dokonuje się w nich kartą.

Rzeszów

Będą konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce przeprowadzić konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw.

Rzeszów

Znamy datę przenosin busów „Marcel” na Dworzec Podmiejski

RZESZÓW. O przenosiny busów firmy „Marcel” zabiegał prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Do Rzeszowa powrócą upały. Temperatura maksymalna może osiągnąć nawet 31 st. C.

RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada upały w 17 powiatach województwa podkarpackiego.

Reklama