Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Trwa śledztwo rzeszowskiej prokuratury w sprawie przemytu narkotyków i handlu ludźmi

Dodano:

fot. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
fot. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
RZESZÓW. Trójce podejrzanych mężczyzn grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Przemycali m.in. tabletki MDMA, kokainę. Ciążą na nich również zarzuty o handel ludźmi.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko trzem obywatelom Bułgarii 50 letniemu  Danielowi S., 51 letniemu  Ventsislavowi Y. i 51 letniemu Galinowi N. podejrzanym o dokonanie szeregu przestępstw polegających na dokonaniu wewnątrzwspólnotowego nabycia w Belgii znacznych ilości środków odurzających w postaci kokainy oraz tabletek MDMA, a następnie dokonanie przywozu w/w substancji na teren Rzeczpospolitej Polskiej i wprowadzenie ich do obrotu tj. o przestępstwa z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii i z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.
Reklama
W/ wym. przedstawiono również zarzuty handlu ludźmi, bowiem dokonali w dniu zatrzymania zakupu dwóch kobiet, celem świadczenia przez nie usług seksualnych w agencjach towarzyskich na terenie Europy. Podejrzany Daniel. S czynił również przygotowania do puszczenia w obieg większej ilości  sfałszowanych banknotów 100 euro.

Podejrzani zostali zatrzymani w dniu 29 maja 2019 r. na parkingu sklepu Auchan w Krasnem. Po ogłoszeniu przez prokuratora zarzutów nie przyznali się popełnienia zarzucanych czynów. Wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy w Rzeszowie w dniu 31 maja 2019 r. na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wymienionym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Rzeszów

Kwesta na remont Starego Cmentarza

RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Rzeszów

Organizacja ruchu przy rzeszowskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

RZESZÓW. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Reklama