Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

Dodano: 11.10.2021 r.

fot. RZGW w Rzeszowie
fot. RZGW w Rzeszowie
RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. O szczegółach poinformowano podczas konferencji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Prace realizowane przez Wody Polskie to element działań, mających na celu zabezpieczenie mieszkańców Podkarpacia przed podtopieniami. Szczególnie w ostatnich latach problem ten mocno się nasilił w wyniku nawalnych opadów deszczu. W Rzeszowie brakuje właściwego systemu kanalizacji deszczowej, a odprowadzalniki wód opadowych są często przepełnione. Dlatego też konieczne jest wykonanie prac zabezpieczających na rzece Strug oraz innych ciekach na terenie miasta.

Jak podkreśliła wojewoda Ewa Leniart, zakres prac związanych z regulacją Strugu jest dość szeroki, ale realizacja inwestycji z pewnością przyczyni się do tego, że poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców Rzeszowa będzie znacznie podniesiony.
Reklama
Rozpoczęty w zeszłym tygodniu pierwszy etap inwestycji dotyczy odcinkowej przebudowy koryta rzeki Strug i ma zostać zrealizowany do końca roku. Łącznie planowane jest zabezpieczenie terenów zalewowych o powierzchni 433 ha. Prace rozpoczęły się na wysokości ul. Gombrowicza do ul. Miłosza. Pozostały zakres działań, obejmujący teren do miejscowości Tyczyn ma być kontynuowany w przyszłym roku.

Jednocześnie trwają prace przedprojektowe nad zabezpieczeniem przed podtopieniami rzeszowskich osiedli: Budziwój, Biała i Matysówka.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Reklama